Legia wygrywa z Podbeskidziem i jest liderem T-Mobile Ekstraklasy

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
W ostatnim meczu 3. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa po niesamowitej końcówce pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:1). Gospodarze wszystkie trzy bramki strzelili w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Tym samym piłkarze Jana Urbana z kompletem punktów wrócili na fotel lidera T-Mobile ekstraklasy.

Ostatnie spotkanie trzeciej kolejki rozpoczęli ze sporym animuszem podopieczni trenera Jana Urbana. Kilka razy groźnie zrobiło się pod bramką gości i kiedy wydawało się, że gol dla gospodarzy, niespodziewanie bramkę zdobyli piłkarze z Bielska Białej. W 12. minucie piłka po strzale Roberta Demjana trafiła w poprzeczkę, ale dobitka Słowaka była już skuteczna.

Później przewaga Legii rosła z minuty na minutę. Warszawiacy mieli przewagę w posiadaniu piłki i stwarzali dogodne okazje do wyrównania. W 23. minucie po zagraniu Serba Danijela Ljuboi i strzale głową Marka Saganowskiego przyjezdnych uratowała poprzeczka, a w 40. minucie świetną okazję zmarnował rodak tego pierwszego Miroslav Radovic. Tuż przed przerwą goście wyprowadzili składną kontrę, ale Kamil Adamek posłał piłkę obok słupka.

Druga połowa meczu w pierwszym kwadransie to nadal spora przewaga zdobywców Pucharu Polski, którzy razili nadal brakiem skuteczności. W 59. minucie kolejną okazję na gola mieli po raz kolejny goście. Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Michała Bucko, ale ten strzelił nad poprzeczką.

Grę Legii nieco ożywił dopiero szybki Paragwajczyk Jorge Salinas, ale losy spotkania odwrócili wychowankowie stołecznego klubu. W 83. minucie wyrównał Michał Żyro, który pokonał słowackiego bramkarza gości płaskim strzałem, a trzy minuty później rezerwowy Dominik Furman ładnie minął obrońcę gości i nie dał szans Zajacowi. Już w doliczonym czasie gry rezultat na 3:1 ustalił Radovic.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:1)
Bramki: Michał Żyro 82', Dominik Furman 86', Miroslav Radovic 90' - Robert Demjan 12'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Janusz Gol (79. Dominik Furman), Daniel Łukasik, Michał Żyro - Danijel Ljuboja (69. Jorge Salinas), Marek Saganowski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Damian Byrtek, Michal Piter-Bucko, Krzysztof Król - Mariusz Sacha (46. Wojciech Reiman), Matej Nather, Dariusz Łatka, Sebastian Ziajka (75. Liran Cohen) - Kamil Adamek (53. Piotr Malinowski), Robert Demjan.