Patryk
Patryk
Stadion Legi Warszawa
Stadion Legi Warszawa Sofik
Podopieczni Jana Urbana zremisowali swój pierwszy wyjazdowy mecz w II rundzie eliminacji Ligi Europy z Metalurgs Lipawa 2:2. Gole dla "Wojskowych" zdobywali Michał Kucharczyk i Jakub Kosecki.

W pierwszym wyjazdowym meczu II rundy el. Ligi Europy Legia Warszawa mierzyła się z Metalurgs Lipawa. Mecz znakomicie rozpoczął się dla "Wojskowych", ponieważ już w 20. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Michała Kucharczyka.

Niestety tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy, gospodarze wyrównali za sprawą Leliugi, który 10. minut wcześniej pojawił się na murawie. Jednak prowadzenie rywali Legii nie trwało długo, bo już w 47. minucie na prowadzenie warszawiaków wyprowadził Jakub Kosecki. Niestety w 81. minucie meczu do wyrównania doprowadził Kilava. Niemniej jednak wynik może cieszyć przed rewanżowym meczem w Warszawie.

Metalurgs Lipawa 2:2 Legia Warszawa
Bramki: Leliuga 43', Kilava 81' - Michał Kucharczyk 20', Jakub Kosecki 47'
Kartki: Zirnis 25' 68' = czerwona , Kilava 49' - łukasik 63'

Składy:

Legia: Kuciak, Jędrzejczyk, Astiz, Żewłakow, Wawrzyniak, Łukasik (Furman 89'), Kucharczyk, Gol (Ljuboja 76'), Radović, Żyro (Saganowski 69'), Kosecki

Metalurgs: Dorosevs, Kilava, Zirnis, Kamess (Hamiżs 90'), Tamosauskas, Savalnis, Surninis (33' Leliuga) , Mihadjuks, Afanasjevs (Meżs 70'), Solonicis, Baguzis