Lewandowski strzelił, Borussia wygrała!

W sobotnim meczu Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (1:0) i awansowała na pozycję lidera. Kolejną bramkę dla aktualnego mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo ciekawie. Borussia od pierwszych sekund zdecydowała się na atak, jednak nie potrafiła przełożyć swojej przewagi na sytuacje strzeleckie. Pierwszego gola mistrzowie Niemiec zdobyli w 16. minucie, kiedy to do dośrodkowania Marcela Schmelzera z rzutu wolnego najwyżej na polu karnym wyskoczył Robert Lewandowski i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Schalke.

Potem tempo spotkania odrobinę spadło, ale to wciąż gospodarze nadawali tempo gry. Po półgodzinie powinna paść druga bramka dla Borussii, jednak goście mieli niesamowite szczęście. Jakub Błaszczykowski zmylił dwóch obrońców na skrzydle i świetnie dośrodkował w pole karne.

Tam na strzał zdecydował się Goetze, jednak bramkarz Schalke wybronił piłkę, wypuszczając ja wprost pod nogi Barriosa, który mógł dobić futbolówkę do pustej bramki. W ostatnim momencie wmieszał się w tą akcję Matip i skończyło się tylko na strachu przyjezdnych. W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło, choć to podopieczni Kloppa cały czas panowali plac gry.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony wydawało się, że Schalke odzyskało wiarę w siebie i będzie starało doprowadzić do remisu. Goście grali znacznie lepiej, ale to Borussia w 61. minucie zdobyła drugiego gola. Po tej drugiej bramce tempo meczu znacząco spadło i żadna z drużyn nie stworzyła już sobie bramkowych okazji. A tym samym kibice więcej goli w derbach Zagłębia Ruhry nie zobaczyli.

Wszyscy reprezentanci Polski rozegrali dobre spotkanie. Na największe uznanie zasłużył nie tylko strzelec pierwszej bramki, Robert Lewandowski, ale również Jakub Błaszczykowski, który po powrocie do pieszej jedenastki zagrał na wysokim poziomie. Odrobinę mniej widoczny był dziś Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund - Schalke Gelsenkirchen 2:0 (1:0)
1:0 - Lewandowski 16'
2:0 - Santana 61'

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Hummels, Santana, Schmelzer - Kehl, Leitner - Błaszczykowski (88' Grosskreutz), Lewandowski, Goetze (89' Owomoyela) - Barrios (78' Kagawa).

Schalke: Unnerstall - Uchida, Papadopoulos, Matip, Fuchs - Jones, Holtby (82' Jurado) - Baumjohann (79' Marica), Raul, Draxler (54' Pukki) - Huntelaar.