Libiąż. Otwarte Mistrzostwa Małopolski w akrobatyce sportowej

Paweł Salawa
Najlepsi sportowcy turnieju w klasyfikacji drużynowej
Najlepsi sportowcy turnieju w klasyfikacji drużynowej Paweł Salawa
Ponad 270 zawodników z 12 klubów rywalizowało w corocznym andrzejkowym Turnieju Akrobatyki Sportowej, który 25 listopada odbył się w Hali Sportowej w Libiążu. Imprezę tradycyjnie zorganizowały PMOS Chrzanów i Libiąskie Centrum Kultury.

W Libiążu oprócz gospodarzy zaprezentowali się także młodzi akrobaci z klubów K.S. "Start" Bielsko-Biała, PTG "Sokół" Kraków, DOSiR "Sokolnia" Chorzów, GOK "Gwiazda" Dobrzeń Wielki, UKS "Korona" Olkusz, UKS "Quo-Vadis" Makoszowy Zabrze, K.S. "Burza" Borowa Wieś, Stal Rzeszów, UKS "Piątka-Kangur" Opole i KS "Piramida" Rzeszów.

Wśród zawodników libiąskiej sekcji akrobatyki PMOS Chrzanów w klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisały się Julia i Amelia Uchto – odpowiednio druga i czwarta w skokach dziewcząt klasy młodzieżowej do lat 8. W tej samej konkurencji w kategorii wiekowej 9-10 lat na miejscach 4-5 rywalizacje zakończyły Wiktoria Włoczewska i Natalia Nowak. W klasie III piąte miejsce zajęła Daria Koziołek, w klasie II 2 i 3 miejsce zajęły Natalia Szczepanem i Martyna Biskup. W skokach chłopców klasy młodzieżowej do 8 lat trzecie miejsce zdobył Jakub Błazenek, w klasie III tryumfował Mateusz Drobiński, a czwarty był Wiktor Starczyński.

Na najwyższym stopniu podium w skokach chłopców klasy II stanął Michał Kosowski, trzeci był Jakub Siuta, a szósty Damian Wikar. W skokach indywidualnych na trampolinie dziewcząt w klasie młodzieżowej na miejscach 5-6 uplasowały się Wiktoria Włoczewska i Oliwia Gołba. W klasie trzeciej najlepsza była Julia Kowalik przed Zuzanną Cebulą, a na punktowanym miejscu znalazła się jeszcze Wiktoria Szatan. Wszystkie miejsca na podium libiążanie zajęli w klasie II gdzie zwyciężyła Julia Wróblewska przed Klaudią Bielecką i Angeliką Macherek. Wśród chłopców w klasie młodzieżowej najwyżej oceniono Jakuba Błazenka i Mateusza Drobińskiego. W klasie III drugi był Wiktor Starczyński, a klasie II wygrał Mikołaj Bąba. W skokach synchronicznych na trampolinie klasę II wygrały Wiktoria Szatan i Julia Kowalik, klasę II Julia Wróblewska w parze z Klaudią Bielecką, a w klasie młodzieżowej chłopców najlepsi byli Mateusz Drobiński i Jakub Błazenek.

Punkty z konkurencji indywidualnych zebrane przez zawodników PMOS Chrzanów – Sekcja Akrobatyki Libiąż pozwoliły im tryumfować w klasyfikacji drużynowej. Na podium Andrzejkowego Turnieju Akrobatyki Sportowej stanęły także drużyny KPKS "Halemba" Ruda Śląska oraz K.S. "Start" Bielsko-Biała, a pamiątkowe puchary, dyplomy i medale wręczył najlepszym zawodnikom Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Turniej został dofinansowany z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Libiąż pn. „Trzeźwo, zdrowo – z kulturą i na sportowo”.