Liga Mistrzów. Czas na rewanże w 1/8 finału

Justyna Borowiecka
W 1/8 finału Ligii Mistrzów, FC Barcelona zagra z Arsenalem Londyn, Szachtar Donieck z AS Romą, Tottenham z AC Milanem, a Schalke 04 Gelsenkirchen z Valencia CF.

W pierwszych spotkaniach 1/8 finału, wiele się wydarzyło. Arsenal Londyn pokonał FC Barcelonę - 2:1. W bramce Arsenalu mogliśmy zobaczyć Wojtka Szczęsnego. Nie zawiódł też Robin van Persie, który strzelił gola w 79 minucie, a chwilę później dostał żółtą kartkę. Drugiego gola dla Londyńczyków strzelił Andriej Arszawin, który wszedł w drugiej połowie spotkania. Pierwszego i jedynego gola w tym spotkaniu strzelił David Villa, który grał bez zarzutu. Kibice Barcelony bardzo liczyli na Leo Messiego, który miał kilka okazji do strzelenia bramki m.in. w 16 min., kiedy to dostał prostopadłą piłkę od Davida Villi. Oddał strzał minimalnie obok słupka Wojciecha Szczęsnego. Gra obu zespołów była bardzo wyrównana, FC Barcelona chciała narzucić swój styl gry. Ale niestety wygrać się nie udało. Teraz czeka drużynę rewanż 8 marca.

Szachtar Donieck w pierwszym spotkaniu grał z AS Romą,. Wygrał po ciężkiej grze 3:2. W tym meczu posypało się 7 żółtych kartek, było wiele fauli. Gole były strzelane jeden za drugim. Oba zespoły grały na dobrym poziomie. Wydaje mi się, że to kwestia szczęścia, że Szachtar wygrał. Bramki dla AS Romy strzelili - Perrota (28 min.), Menez (61 min.) W końcówce meczu było gorąco, bowiem Doni miał sporo szczęścia, że obronił strzał Luiza Adriano, inaczej Roma przegrywałaby 4:2. Gole dla Szachtara strzelili Adriano (41 min.), Costa (36 min.) oraz Jadson (29 min.) Rewanż 8 marca.

Tottenham Hotspur zmierzył się w pierwszy, spotkaniu z AC Milanem. Wygrał ze skromnym wynikiem 1:0. Chociaż przez cały mecz wynik utrzymywał się bezbramkowy remis. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Peter Crouch w 80 minucie spotkania. AC Milan to siedmiokrotny triumfator Ligi Mistrzów. Tottenham Hotspur debiutant w tych rozgrywkach. W drugiej połowie, w końcówce spotkania było gorąco, piłkarze Milanu chcąc strzelić chociaż jednego gola, faulowali rywali i tym samym zobaczyli trzy żółte kartoniki (M. Flamini, 55 min.), M. Yepes (61 min.), G. Gattuso (min.)

Pomimo wygranej, Tottenham musi się mocno przygotować do środowego spotkania. Milan na pewno będzie chciał wygrać, a po za tym ma Zlatana Ibrahimovica. Rewanż 9. marca.

W 1/8 finału padł tylko jeden remis. Był to mecz Schalke 04 Gelsenkirchen z Valencia CF. Spokojna gra obu zespołów. Cztery żółte kartki w całych 90 minutach. Ricardo (62 min.), Matip (16 min.), Neuer (78 min.), Jurardo (80 min.) Najbardziej podobała mi się gra Raula, który ponownie nie zawiódł i strzelił gola w 64 minucie. Bramkę dla Valencii w 17 minucie zdobył Soldado. Rewanż 9 marca.