Liga Mistrzów: Sensacja w Rzymie!

baranowskiadam@o2.pl
Logo Ligi Mistrzów.
Logo Ligi Mistrzów. google.com
Pierwsze spotkania w Lidze Mistrzów za nami, a wraz z nimi pierwsze niespodzianki. Dobrze spisali się debiutujący w rozgrywkach CFR Cluj i Anorthosis Famagusta. Pewne zwycięstwo odniosła faworyzowana Chelsea.

Grupa A

Do największej niespodzianki we wtorkowy wieczór doszło w Rzymie, gdzie miejscowa AS Roma nie zdołała pokonać debiutującego w rozgrywkach CFR Cluj. Wszystko jednak zaczęło się zgodnie z planem. Daniele De Rossi odebrał piłkę w narożniku boiska i dośrodkował w pole karne, gdzie Cristian Panucci już na nią czekał i strzałem głową umieścił ją w siatce. Jednak następne wydarzenia wstrząsnęły całą piłkarską Europą. Kopciuszek z Rumunii zdołał strzelić dwie bramki i wywieźć ze Stadio Olimpico trzy punkty. Bohaterem spotkania został Juan Julio, który najpierw doprowadził do wyrównania po koronkowej akcji całej drużyny, a na początku drugiej połowy zadał decydujący cios. Uderzeniem lewą nogą pokonał bezradnego Doniego. Piłkarze Romy mimo rozpaczliwych prób już nie zdołali zmienić wyniku.

W drugim spotkaniu tej grupy, Chelsea pewnie pokonał Bordeaux. Już w pierwszej połowie „The Blues” rozstrzygnęli losy spotkania dwa razy lokując piłkę w siatce rywala. Pod koniec spotkania gości dobili dwaj Francuzi Florent Malouda i Nicolas Anelka.

Chelsea Londyn – Girondins Bordeaux 4:0 (14’ Lampard, 30’ Joe Cole, 82’ Malouda, 90’ Anelka)

AS Roma – CFR Cluj 1:2 (17’ Panucci – 27’, 49’ Culio)

Grupa B

Mimo iż napastnika rozlicza się ze strzelonych bramek, a Zlatan Ibrahimović nie trafił do siatki rywala, to i tak został bohaterem. Rozgrywał wspaniałe spotkanie i popisał się dwoma wyśmienitymi asystami. Najpierw ograł dwóch obrońców i wyłożył piłkę Manciniemu, a pod koniec spotkania dokładnym, prostopadłym podaniem obsłużył Adriano, który ustalił wynik meczu.

Anorthosis Famagusta niespodziewanie zremisował w Bremie z Werderem. Mimo, iż Cypryjczycy byli skazani na porażkę, to zdołali zagrać na zero z tyłu i zdobyli jeden, niezwykle cenny punkt. Na boisku w barwach gości występował Łukasz Sosin, który przez 58 minut nie zdołał jednak trafić do siatki rywala.

Panathinaikos Ateny - Inter Mediolan 0:2 (27’ Mancini, 85’ Adriano)

Werder Brema - Anorthosis Famagusta 0:0

Grupa C

Po nienajlepszym starcie w lidze hiszpańskiej Barcelona wreszcie zagrała na miarę swoich umiejętności w Lidze Mistrzów. Katalończycy od początku przejęli inicjatywę i grali z pasją i polotem. Mimo, to losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 87. minucie po trafie Xaviego.

W drugim spotkaniu Szachtar pokonał Bazyleę. Niestety na boisku zabrakło Mariusza Lewandowskiego, który poczynania swoich kolegów musiał oglądać z trybun.

FC Basel - Szachtar Donieck 1:2 (90’ Abraham – 26’ Fernandinho, 45’ Jadson)

FC Barcelona - Sporting Lizbona 3:1 (21’ Marquez., 60’ Eto’o – karny, 87’ Xavi – 72’ Tonel)

Grupa D

Atletico rozbiło na wyjeździe mistrza Holandii, PSV. Świetną partię rozegrał strzelec dwóch bramek Kun Aguero. Widać, że Atletico na początku sezonu jest w bardzo wysokiej formie i chcę jak najszybciej zapewnić sobie awans do następnej rundy.

Ozdobą meczu, jak i całego wtorkowego wieczoru był gol Stevena Gerrarda. Bramka na 1:1 strzelona na stadionie Marsylii była po prostu niesamowita. Odbiór piłki Torresa, zagranie do Kuyta, który na 25 metrze znalazł kapitana „The Reds”. Gerrard bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki, lobując nieco wysuniętego bramkarza gospodarzy. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i mogło na pewno się podobać kibicom zgromadzonym na stadionie. A Liverpool zwyciężył zasłużenie.

PSV Eindhoven - Atletico Madryt 0:3 (9’, 36’ Aguero, 54’ Maniche)

Olympique Marsylia - Liverpool FC 1:2 (23’ Cana – 26’ 32’ Gerrard)