Liga Mistrzow: Vive Kielce pokonało Chambery Savoie 31:24

logo
W meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, kieleccy szczypiorniści po znakomitej grze w drugiej połowie spotkania pokonali francuski zespól Chambery Savoie i są już bardzo blisko awansu do najlepszej szesnastki.

Początek wczorajszego meczu wcale nie zapowiadał okazałego zwycięstwa mistrza Polski. Francuzi rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale Vive szybko rzuciło 3 bramki z rzędu. Pierwsza odsłona spotkania przebiegała przy lekkiej przewadze Francuzowi. Pod koniec pierwszej połowy, głównie za sprawą skutecznej gry Bartosza Konitza, podopieczni Wenty zmniejszyli przewagę gospodarzy do jednej bramki.

Po przerwie świetnie rozpoczęli Polacy, którzy po golu Bartosza Konitza remisowali 15:15, a chwilę później prowadzili już 17:15.

Potem spotkanie się wyrównało i trwała walka bramka za bramkę. Przełomowym momentem spotkania była 50 minuta, kiedy na kolejne prowadzenie kielczan wyprowadził Rastko Stojković. Od tego momentu zaczął się koncert gry Polaków. To czwarta wygrana kieleckiego zespołu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zespół Bogdana Wenty ma na koncie dziewięć punktów i awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Vive Targi: Kubiszewski, Grabarczyk, Krieger, Knudsen 5, Stojković 4, Grabarczyk 2, Jurasik 4, Jachlewski 1, Konitz 3, Rosiński 5, Podsiadło 2, Nat 3, Kuchczyński 2, Piwko, Żółtak.

Źródło: onet.pl