Liga NHL. Dogrywka w derbach Kanady

Emocje towarzyszyły kibicom w spotkaniu między najbardziej utytułowanymi zespołami kanadyjskimi. Mecz zakończył sie zwycięstwem po dogrywce gospodarzy.

Nie zawiedli się kibice zgromadzenie w Air Canada Center na derbach Kanady między Toronto i Montrealem. Nie tylko obejrzeli siedem bramek, ale i dogrywkę zakończoną zwycięstwem gospodarzy. Początek spotkania to bramka dla "Kanadyjczyków" z Montrealu. Vesa Toskala nie obronił strzału Mathieu Dandenaulta z 3 minuty. Już w piątej minucie po uderzeniu Iana White'a na tablicy wyników był remis.

Druga tercja to kolejne gole dla przyjezdnych. Do siatki "Klonowych Liści" trafiali kolejno Andrei Markov i Andrei Kastsitsyn. W tercji tej jedyne trafienie dla gospodarzy należało do Alexieia Ponikarovskiego. Ten sam gracz na początku trzeciej tercji pokonał po raz drugi stojącego w bramce Canadiens Cristobala Hueta. Wynik po upływie 60 minut gry brzmiał 3:3. W dogrywce zwycięstwo dla gospodarzy zapewnił Tomas Kaberle w 5 minucie.

Z innych spotkań zwraca uwagę kolejna porażka mistrzów NHL Anaheim Ducks. Poprzednio ulegli Coluimbus Blue Jackets, a wczoraj nie zdołali pokonać "Pingwinów" z Pittsburgha. Po zwycięstwie w inauguracyjnym meczu ligi rozegranym w Londynie z Los Angeles Kings, jest to już kolejna porażka obrońców trofeum.

Indywidualnym wyczynem popisał sie gracz Nashville Predators David Legwand, który strzelił trzy gole. Jego hat trick pomógł pokonać drużynę Dallas Stars i to, aż 5:1.