LM: Bayern Monachium kontra Szachtar Donieck. Mecze rewanżowe.

Justyna Borowiecka
Mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów, w sezonie 2014/2015. Bayern Monachium - Szachtar Donieck. Środa 11. marca 2015 r. godz: 20:25 - studio, godz: 20:40 - mecz. Transmisja w TVP1 Logo Ligi Mistrzów
Od 10 marca br. zaczynają się mecze rewanżowe w tegorocznej Lidze Mistrzów. Najciekawiej zapowiada się mecz Bayernu Monachium z Szachtarem Donieck. Zapowiedź.

Pierwszy mecz w 1/8 finale został rozegrany wyjątkowo na stadionie we Lwowie, gdyż w Doniecku na Ukrainie trwa konflikt. Spotkanie pomiędzy mistrzem Niemiec – Bayernem Monachium a mistrzem Ukrainy – Szachtarem Donieck, zakończyło się bezbramkowym wynikiem (0:0 (0:0*)).

Miejscami było widać przewagę Bayernu. Dlatego też eksperci typują w meczu rewanżowym (11 marca) zwycięstwo Bawarczyków, którzy na własnym stadionie (Allienz Arena) i przy swoich kibicach powinni odnieś wygraną i awansować do ćwierćfinału.

Bayern Monachium pomyślnie przeszedł fazę grupową. W grupie E, zajął pierwsze miejsce (5 – zwycięstw, 0 – remisów, 1- porażka, 16 - 4 w bramkach). W pierwszym meczu pokonał 1:0 (0:0*) Manchester City (bramka Jerome Boateng’a w 90 minucie). W drugim spotykaniu zwyciężył nad CSKA Moskowa 0:1 (0:1*) po bramce Thomas’a Müller’a z rzutu karnego w 22 minucie.

W trzecim meczu Bawarczycy rozgromili AS Romę 1:7 (0:5*), a bramki w tym spotkaniu zdobyli światowej klasy piłkarze: Arjen Robben (9’ i 30’), Mario Goetze (24’), Robert Lewandowski (25’), Thomas Müller (z karnego w 36’), a po przerwie dwie bramki dołożyli Franck Ribery (w 78’) i Xherdan Shaqiri (w 80’). Honorową bramkę dla Romy zdobył Yao Kouassi Gervinho ( w 66’).

W rewanżowych spotkaniach Bayern pokonał ponownie AS Romę 2:0 (1:0*) a na listę strzelców wpisali się Franck Ribery (w 28’) i Mario Goetze (w 64’).

W szóstym meczu odnieśli zwycięstwo nad CSKA Moskwa 3:0 (1:0*), po strzałach Thomas’a Müller’a (karny w 18’), Sebastian’a Rode (84’) i Mario Goetze’go (91’).

W piątym meczu podopieczni Pepa Guardioli ponieśli jedną porażkę. Po zaciętym boju z Manchesterem City ulegli im 3:2 (1:2*), dwie bramki dla Bayernu strzelili Xabi Alonso (40’) i Robert Lewandowski (45’).

Bayern Monachium w fazie grupowej nie odnieśli żadnego remisu.

W grupie E fazy grupowej do 1/8 finału awansowali wspomniany Bayern Monachium i z drugiego miejsca Manchester City. AS Roma (trzecie miejsce) i CSKA Moskwa (czwarte miejsce) na tym etapie rozgrywek pożegnali się w tegoroczną Ligą Mistrzów.

Natomiast Szachtar Donieck w fazie grupowej w grupie H zajęli drugie miejsce (2 – zwycięstwa, 3 –remisy, 1 – porażka, 16-4 w bramkach).

W pierwszym meczu padł remis 0:0 (0:0*) z Athletic Bilbao. W drugim meczu również remis 2:2 (0:0*) z FC Porto, bramki dla Szachtaru zdobyli: Alex Teixeira (52’) i Luiz Adriano (85’), dwie bramki dla Porto zdobył Jackson Martinez (z karnego w 89 minucie i bramka w 90 minucie).

W trzecim meczu Szachtar Donieck odniósł wysokie zwycięstwo nad BATE Borysów, pokonując ich aż 0:7 (0:6*) po bramkach: Alex’a Teixeira (11’), Luiz’a Adriano (dwa karne w 28’ i 82’ i bramki 37’, 40’ i 44’) oraz Douglas’a Costa (35’).

W czwartym meczu (rewanżowe spotkania) ponownie zmierzyli się z BATE Borysów. Drużyna z Ukrainy ponownie pokonała ich aż 5:0 (1:0*), a na listę strzelców wpisali się Darijo Srna (19’), Alex Teixeira (48’) i Luiz Adriano ( karny w 58’, bramki w 82’ i 90’).

Piąte spotkanie zakończyło się porażką dla Szachtaru, bowiem przegrali oni z Athletic Bilbao 0:1 (0:0*), po bramce San José(68’).

Ostatnie szóste spotkanie w fazie grupowej zakończyło się remisem Szachtaru z FC Porto 1:1 (0:0) – bramkę dla Szachtaru zdobył Taras Stepanenko w 51 minucie. Wyrównującą bramkę dla Porto zdobył Vincent Aboubakar w 87 minucie.
Do 1/8 finału tegorocznej Champions League z fazy grupowej, grupy H – awansowali FC Porto (z pierwszego miejsca), Szachtar Donieck (z drugiego miejsca). Odpadli Athletic Bilbao (trzecie miejsce) i BATE Borysów (czwarte miejsce).

Pomimo tego, że Bayern Monachium, ma świetnego trenera, jakim jest Pep Guardiola i dysponuję fantastycznie wyszkolonymi piłkarzami, praktycznie zwycięstwo ma w kieszeni. Ale Szachtar Donieck też może w tym meczu zaskoczyć i jakimś szczęściem przebić się przez obronę Bawarczyków i trafić do bramki Manuela Neuer’a.

W środę 11 marca zapowiada się bardzo interesujące spotkanie. O tym, która drużyna zagra w ćwierćfinale przekonamy się po zakończeniu meczu.

Pozostałe mecze w 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015 Liga Mistrzów, 1/8 finału.
Wtorek 10.03.2015 r., godz: 20:40, mecz Real Madryt – Schalke 04 Gelsenkirchen, transmisja: Canal + Sport
Wtorek 10.03.2015 r., godz: 20:40, mecz FC Porto – FC Basel, transmisja, NSport +
Środa 11.03.2015 r., godz: 20:40, mecz Chelsea Londyn- Paris Saint-Germain, transmisja: Canal + Sport
Środa 11.03.2015 r., godz: 20:25 (studio), godz: 20:40 mecz Bayern Monachium – Szachtar Donieck, transmisja: TVP 1