LM: Ćwierćfinał. Paris Saint – Germain kontra FC Barcelona.

Justyna Borowiecka
Liga Mistrzów. Ćwierćfinał. Mecz Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Środa, 15.04.2015 r., godz: 20:25 (studio), godz: 20:40 (mecz), Paris Saint-Germain – FC Barcelona, transmisja: TVP1. Logo Ligi Mistrzów.
W jednym z ćwierćfinałowych pojedynków w tegorocznej Lidze Mistrzów. Francuski Paris Saint-Germain podejmie hiszpańską FC Barcelonę. Zapowiedź.

Paryżanie i Katalończycy już po raz drugi spotykają się w tegorocznej Champions League.

Bowiem w fazie grupowej mieli okazję już grać ze sobą. W pierwszym pojedynku (druga kolejka) lepszy okazał się Paris Saint-Germain, pokonując Barcelonę 3:2 (2:1*), po bramkach Davida Luiza (10’) Marco Verratti’ego (27’) i Blaise Matuidi’ego (54’). Gole dla Barcelony wówczas zdobyli Leo Messi (12’) i Neymar (56’). W meczu rewanżowym (szósta kolejka), okazała się szczęśliwsza dla Katalończyków, którzy zwyciężyli 3:1 (2:1*), bramki ponownie zdobyli Leo Messi (19’), Neymar (41’) i Luis Suarez (77’). Honorowego gola dla Paryżan zdobył Zlatan Ibrahimovic w 15 minucie spotkania.

Były to jedyne przegrane tych drużyn w fazie grupowej.

W 1/8 finału Paris Saint-Germain wyeliminował Chelsea Londyn, dwukrotnie zremisował w pierwszym spotkaniu 1:1 (0:1*) – bo bramkach dla Paryża: Edinson Cavani (54’) a dla Chelsea: Branislav Ivanović (36’). Rewanżowe spotkanie zespół z Paryża również zremisował po dogrywce 2:2 (do przerwy 0:0*, po 90 minutach 1:1*). Szczęśliwe bramki dla Paryżan zdobyli David Luiz (86’) i Thiago Silva (114’). (Gole dla Chelsea Londyn zdobyli - Gary Cahill (81’) i z karnego Eden Hazard (96’)).

FC Barcelona w 1/8 finału Ligi Mistrzów, wyeliminowała Manchester City. Wygrała w pierwszym meczu 1:2 (0:2*), oba gole dla Barcelony zdobył Luis Suarez (w 16’ i 31’). Bramkę dla Manchesteru zdobył Sergio Aguero (69’). W rewanżowym spotkaniu również Barcelona okazała się tą lepszą drużyną. Wygrała 1:0 (1:0*). Po golu zdobytym w 32 minucie przez Ivan’a Rakitić’a.
Środowa potyczka tych drużyn, będzie rewanżowym spotkaniem za sezon 2012/2013, gdzie Paris Saint-Germain i FC Barcelona spotkały się w ćwierćfinale tych rozgrywek. W obu meczach padł remis (w Paryżu 2:2 (0:1*) a w Hiszpanii 1:1 (0:0*)). Wskutek większej liczby goli strzelonych na wyjeździe do półfinału wówczas awansowała Barcelona.

Eksperci typują środowe spotkanie (15.04), na bardzo wyrównanym poziomie. Gdyż mistrzowie Francji Paryżanie i zmierzający po tytuł Katalończycy, mają spore szanse na wygraną i awans do półfinału. Mają dobrych, zdeterminowanych piłkarzy, którzy bez walki na pewno nie oddadzą zwycięstwa. Eksperci typują, że oba mecze (pierwszy i rewanżowy), nie zakończą się po dziewięćdziesięciu minutach, a wszystko może się rozstrzygnąć po dogrywce.

Na pewno środowe spotkanie, zapowiada się bardzo ciekawie.

*mecze rozegrane do przerwy

Pozostałe mecze w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w sezonie 2014/2015:
Wtorek, 14.04.2015 r. ,godz: 20:40, mecz Atletico Madryt - Real Madryt, transmisja: Canal+Sport
Wtorek, 14.04.2015 r., godz: 20:40, mecz Juventus Turyn – AS Monaco, transmisja: NSport+
Środa, 15.04.2015 r., godz: 20:25 (studio), godz: 20:40 (mecz), Paris Saint-Germain – FC Barcelona, transmisja: TVP1
Środa, 15.04.2015 r., godz: 20:40, mecz FC Porto – Bayern Monachium, transmisja: NSport+

Zaraz po zakończeniu meczu Paris Saint-Germian kontra FC Barcelona, o godz: 23:05, na TVP1, będzie można obejrzeć „Piłka nożna: Liga Mistrzów – skróty”. Czyli fragmenty ostatnio rozegranych spotkań rozgrywek min. potyczki FC Porto z Bayernem Monachium (program trwa około 40 minut).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani