Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łódź: Dobiega końca kolejna edycja targów turystycznych

Redakcja
Tak jak w poprzednim roku nad głowami odwiedzających królowały stoiska województwa śląskiego oraz Łodzi.
Tak jak w poprzednim roku nad głowami odwiedzających królowały stoiska województwa śląskiego oraz Łodzi. Daniel Siwak
Na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich już po raz szesnasty odbywają się targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur". Spóźnialscy mogą odwiedzać Halę Expo jeszcze dziś, do godziny 16.

Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur" odbywające się w mieście czterech kultur - Łodzi są jedną z kilku krajowych imprez, mających na celu promocję szeroko pojętej turystyki. Swoje oferty turystyczne prezentowało podczas imprezy 160 wystawców z Polski, Czech, Egiptu, Gruzji, Izraela, Litwy, Palestyny, Portugalii, Rosji, Tunezji, Słowenii, Sri Lanki, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Mimo wielu wystawców z różnych zakątków Polski, zwiedzający nie mogli się dowiedzieć się o ofercie turystycznej takich regionów jak Dolny Śląsk, Śląsk Opolski czy Pomorze Zachodnie. Przedstawiciele tych województw nie zgłosili chęci udziału w tegorocznych targach.

Obok wystawców proponujących wypoczynek poza granicami województwa łódzkiego są Ci, którzy oferują wypoczynek na wyciągnięcie ręki. Jedną z propozycji jest odwiedzenie Centralnego Łuku Turystycznego. Jest to wspólna oferta m,in. Uniejowa, miejscowości Dąbie, Świnic Warckich, Kłodawy, Grabowa, Łęczycy, góry św. Małgorzaty i Piątku.

- Tak naprawdę jesteśmy w stanie przyciągnąć turystę na cały weekend i zaoferować mu szereg bardzo ciekawych atrakcji. Od term w Uniejowie, kopalnie soli w Kłodawie, spotkanie z Diabłem Borutą w Łęczycy po spotkanie z Faustyną Kowalską w Świnicach Warckich - zachęca Aleksandra Kamińska z Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej.

Drugą propozycją w obrębie naszego województwa jest powiat bełchatowski z jego licznymi atrakcjami dla każdego. - Powiat bełchatowski oferuje atrakcje turystyczne pod kątem turystyki pieszej czy rowerowej. Dysponujemy też ciekawymi zabytkami, wśród których mamy dwór w Głupicach czy dwór w Słupi - mówi Kornel Bednarek ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Jednak łódzkie targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur" to nie tylko oferta wypoczynku czy agroturystyki. Są też takie propozycje dla wymagających turystów lub pasjonatów.

Szlakiem Zabytków Techniki na Śląsku

Jeśli ktoś uważa, że Śląsk nie może zaoferować ciekawych atrakcji turystycznych jest w błędzie. Ciekawą propozycją na dłuższy urlop jest Szlak Zabytków Techniki, który tworzą 32 obiekty zlokalizowane na terenie całego województwa śląskiego. Podróż rozpoczyna się w częstochowskim Muzeum Produkcji Zapałek by potem przenieść się do Muzeum Historii Kolei, Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach czy na katowickie osiedle Nikiszowiec.

Na zielonym stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej prócz licznych ulotek i folderów opisujących liczne zakątki tego regionu zwiedzający mogli posłuchać występów zespołu "Śląsk" oraz wziąć udział w akcji "Poznaj Śląskie Smaki", w ramach której odbywa się wspólne kulanie śląskich klusek.

Śladami Misia Uszatka

Łódź - miasto wielokulturowe, prócz licznych atrakcji w postaci ulicy Piotrkowskiej, Manufaktury, Alei Gwiazd czy po fabrykanckich kompleksów oferuje jeszcze jedną, ciekawą formę zwiedzania. Jest ona związana stricte z tradycją Łodzi filmowej. Muzeum Bajki powstało całkiem niedawno, ale jeśli ktoś pamięta kultowe postacie polskich kreskówek, takie jak Miś Uszatek czy Miś Colargol, powinien je odwiedzić.

- Wizyta w naszym muzeum to prawdziwa lekcja historii, lekcja animacji ponieważ można zobaczyć dekoracje, sprzęt zdjęciowy a nasi przewodnicy opowiadają na przykład o technologii wykonania lalek - opowiada Zbigniew Żmudzki z łódzkiego Se-Ma-Foru.

Szersza rozmowa ze Zbigniewem Żmudzkim już wkrótce na łamach serwisu Wiadomości24.pl.

Na weekend pociągiem?

Prócz podróży własnym samochodem lub PKS-em można nasz kraj zwiedzać także pociągiem. Swoją ofertę przedstawił Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych - spółka kolejowa, która została oddana pod władanie samorządom wojewódzkim.

- Z Łodzi proponujemy Państwu pociągi na przykład do Gdyni zaczynające swój bieg w sezonie, do Wrocławia czy do Krakowa - mówi Danka Nasztaniec z działu marketingu spółki. - Mamy też ciekawą ofertę biletu turystycznego. Jest to specjalna oferta dla osób, które podróżują w weekendy - dodaje.

Jeśli ktoś nie zdążył odwiedzić tegorocznej edycji targów może zarezerwować czas już za rok. XVII edycja targów Regiony Turystyczne "Na styku kultur" już pod koniec lutego 2011 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto