Ludovic Obraniak z pucharem Francji

Wojtas WuWu
Wojtas WuWu
FC Girondins de Bordeaux po raz czwarty w swojej historii wywalczył Puchar Francji. Spotkanie pomiędzy Bordeaux a Evian Thonon Gaillard zakończyło się wynikiem 3-2 (1-0).

Mecz był rozgywany na Saint-Denis -Stade de France. W rywalizacji w Ligue 1 Bordeaux zakończyło sezon na siódmej lokacie w tabeli, z kolei Evian do samego końca walczyło o utrzymanie.

Pierwszo planową postacią dzisiejszego finału był niewątpliwie Cheick Diabaté strzelec dwóch goli dla Żyrondystów. Zaznaczyć, trzeba fakt, że w 48. minucie Diabaté nie wykorzystał rzutu karnego. Celne trafienie dla Bordeaux zaliczyl jeszcze Henri Saivet 53 minucie spotkania. W drużynie Evian na listę strzelców wpisali się Yannick Sagbo oraz Brice Dja Djédjé.

Ludovic Obraniak przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.
Girondins de Bordeaux - Evian Thonon Gaillard 3:2 (1:0)1:0 Cheick Diabaté 39'
1:1 Yannick Sagbo 51'
2:1 Henri Saivet 53'
2:2 Brice Dja Djedje 70'
3:2 Cheick Diabaté 89'