Magdalena Karolak wicemistrzynią Europy juniorek. Zawodniczka Omegi z dwoma rekordami kraju

Adam Kieruzel
Reprezentantka Polski pobiła w Rumunii dwa rekordy Polski. 133 kg w podrzucie, to najlepszy wynik w kategorii U-20 i U-23. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Reprezentantka Omegi Kleszczów, Magdalena Karolak, w Mistrzostwach Europy juniorek U-20 w kategorii wagowej powyżej 87 kg zajęła drugie miejsce z wynikiem dwuboju wynoszącym 229 kg. Tym samym do Polski wróciła z trzema srebrnymi krążkami.

Wynik, który podopieczna Sebastiana Ołubka zanotowała w rwaniu, to 96 kg. W podrzucie Magdalena Karolak zaliczyła 133 kg, co dało nowe rekordy kraju w kategorii wiekowej U-20 oraz U-23. Tym samym w rwaniu, podrzucie i dwuboju zawodniczka Omegi wywalczyła srebrne medale.

Udany koniec sezonu w Bukareszcie zaliczyła także Sylwia Oleśkiewicz, która startowała nieco wcześniej od swojej klubowej koleżanki. 20-latka zajęła dopiero 10. pozycję, ale wyrównała jeden rekord Polski, a sześć nowych ustanowiła.

Młodzicy z Kleszczowa wrócili z mistrzostw Polski do lat 17 z trzema medalami

W kategorii do 45 kg srebro osiągnął Oliwier Ołubek, który w rwaniu zaliczył 46 kg, a w podrzucie 61 kg. Do złota zabrakło tylko jednego kilograma. W kategorii wagowej powyżej 96 kg srebrny krążek zdobył Dawid Kopka, który w rwaniu zaliczył 105 kg, a w podrzucie aż 146 kg, co przez chwilę było nowym rekordem Polski, ale ten został o jeden kilogram pobity przez rywala. Brąz w tej samej wadze zdobył Marcin Jakóbczak z wynikiem 77 kg w rwaniu i 101 kg w podrzucie). W Ciechanowie startowali także Imer Sejdija (kat. 73 kg - 7. miejsce) oraz Maja Bańkowska (kat. 59 kg - 9. miejsce).