Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malta Festival 2016, Kronika życia według Pippo Delbono

Andrzej Hajdasz
Andrzej Hajdasz
Kadr ze spektaklu Orchidee - Campagnia Pippo Delbono
Kadr ze spektaklu Orchidee - Campagnia Pippo Delbono Karine De Villers et Mario Brenta
Spektakl pod tytułem "Orchidee" to projekt włoskiego zespołu Compagnia Pippo Delbono, zaprezentowany w ramach Malta Festival 2016. Przedstawienie wystawiane zostało 22 i 23 czerwca 2016 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

To niezwykła opowieść narratora/reżysera, który dzieli się z publicznością swoją refleksją nad kondycją współczesnego człowieka uwikłanego w spory polityczne i duchowe. Z głośnika padają słowa oskarżenia pod adresem świata hierarchów za ich bezduszność, interesowność, dystans wobec spraw zwykłych ludzi.
Narrator przeplata ostre sądy z czymś na kształt notatek z osobistego pamiętnika – gęstemu przekazowi osobistych refleksji towarzyszą obrazy - fotografie i ruchome sceny wyświetlane na ekranie, przed którym aktorzy odgrywają pełne ekspresji ale też i ciepła sceny-symbole głęboko humanistyczne, pełne piękna, przełamujące rutynę. Śmierć, bieda, głód, wojna, szaleństwo, choroba, radość, piękno, miłość, taniec, wiśniowy sad – wszystko co ludzkie pojawia się na scenie, a widz wystawiony na rozmaite emocje doznaje w zaproszeniu do wspólnego tańca rodzaju oczyszczenia.
Spektakl to też zaproszenia do stawania się „artystą, który zmienia świat po to, by dało się w nim żyć”. Aktorami są ludzie pełni pasji i kunsztu, biegli w rzemiośle, wśród nich i tacy, którym nie było dane skończyć szkołę aktorską, sprostać wymogom współczesnego świata czy jego definicjom, kto jest zdrowy, czy normalny a kto nie.
Spektakl najwyższej próby!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto