Masters. Radwańska przegrała z Kvitovą i żegna się z turniejem!

Agnieszka Radwańska mimo ambitnej gry przegrała w dwóch setach z Petrą Kvitovą 6:7 (4-7), 3:6 i nie zdołała awansować do półfinału turnieju Masters.

Radwańska potrzebowała wygranej w jednym secie, by awansować do półfinału. Czeszka już wcześniej zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki, wygrywając dwa mecze.

Polka od początku pierwszego seta nie zamierzała poddać się rywalce. Dwukrotnie przełamując jej podanie, wyszła na prowadzenie 5:1. Od tego momentu nastąpiło zbytnie rozluźnienie w grze krakowianki i nasza zawodniczka przegrała pięć kolejnych gemów i mieliśmy remis 5:5.

Agnieszka przy własnym serwisie, po bardzo zaciętej walce zdołała wreszcie przerwać serię Czeszki, wygrywając gema. Niestety mimo ambitnej walki to Czeszka najpierw szybko doprowadziła do tie-breaka, a zaraz potem wygrała decydującą partię 7:4.

Drugi set to bardzo wyrównana gra z obu stron siatki, choć początek należał do Kwitowej, która szybko przełamała podanie Polki i prowadziła w gemach 2:0. Radwańska zdołała jednak doprowadzić do wyrównania. Kolejne gemy to zacięta walka z mnóstwem długich wymian. Przy stanie 3:3 Isia miała szansę przełamać rywalkę, niestety to Kvitova wygrała set. O tego momentu Czeszka zaczęła grać
bezbłędnie, spokojnie wygrywając dwa kolejne gemy i cały mecz.

Petra Kvitova (Czechy) - Agnieszka Radwańska (Polska) 7:6 (7-4), 6:3

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.