Przypomnijmy © screen z FB MEN
[3/8]

Matura ustna w 2021 roku. Jak będą wyglądać matury w 2021 roku? Czy będzie matura ustna w 2021 roku? Lista lektur maturalnych! 5.05.2021

Przypomnijmy. Już 16 listopada minister zastrzegł, że zakres wiedzy na obu państwowych sprawdzianach będzie zmniejszony o 20-30 proc. Poza tym na maturze 2021 nie będzie obowiązku zapisywania się na jeden z egzaminów dodatkowych (na poziomie rozszerzonym). W poprzednich latach absolwent musiał zdecydować się na jeden z takich egzaminów – chociaż nie obowiązywał próg zdawalności. Na czym, według listopadowych zapowiedzi, polega ograniczenie wymagań? Np. na sprawdzianie kończącym podstawówkę w 2021 r, we wszystkich jego częściach (z języka polskiego, wybranego obcego oraz matematyki) zmniejszy się liczba pytań, przy utrzymaniu czasu na rozwiązanie testu z 2020 r. Przemysław Czarnek ogłosił wtedy także, iż w przypadku polskiego zmniejszy się liczba lektur, których znajomość będzie wymagana. To uczeń wybierze lekturę jako "bazę" swojego wypracowania: zamiast jej konkretnego wskazywania przez autorów arkusza. Tym wypracowaniem w 2021 r. okaże się, albo rozprawka, albo opowiadanie (co wyklucza np. charakterystykę bohatera).

>>> Czytaj dalej na kolejnej ilustracji >>>

Matura ustna w 2021 roku. Jak będą wyglądać matury w 2021 roku? Czy będzie matura ustna w 2021 roku? Lista lektur maturalnych! Matura 2021 i egzamin ósmoklasisty nadchodzącej wiosny były tematami konferencji prasowej Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki.

Najnowsze wiadomości

reklama