Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu

Redakcja
Scena ze spektaklu Iwona, księżniczka Burgunda z Teatru im. Jaracza w Łodzi.
Scena ze spektaklu Iwona, księżniczka Burgunda z Teatru im. Jaracza w Łodzi. materiał promocyjny
18 października 2014 roku rozpocznie się w Radomiu XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Gospodarzem imprezy będzie jak zawsze od 1993 roku radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego.

W ciągu ośmiu dni imprezy teatromani zobaczą 12 przedstawień zrealizowanych na motywach twórczości Witolda Gombrowicza bądź utrzymanych w stylu autora „Pornografii”. Do Radomia przyjadą zespoły teatralne z Francji, Argentyny i Węgier, a także z Warszawy (Teatr IMKA, Teatr Narodowy), Łodzi (Teatr im. Stefana Jaracza), Gdyni (Teatr Miejski im. W. Gombrowicza), Wrocławia (Wrocławski Teatr Lalek). Spektakl dyplomowy ("Ślub" Gombrowicza) przedstawią studenci Wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.

XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski rozpoczną gospodarze prapremierą "Przenikania" według scenariusza i w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Bohaterami spektaklu będą: patron radomskiego festiwalu i Bruno Schulz. W kolejnych dniach na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu zaprezentowane zostaną takie spektakle, jak "Operetka", 'Dowód na istnienie drugiego", "Bakakaj – niedojrzałe oratorium", "Historia", "Przekątna Szalonego. Spotkanie z Filidorem", "Iwona, księżniczka Burgunda", 'Kolibra lot ostatni", "Ferdydurke", "Niepewne poruszenie miłości", "Operetka". Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.teatr.radom.pl.

Oprócz przedstawień teatralnych organizatorzy zaplanowali wiele imprez towarzyszących. Jednym z nich będzie Międzynarodowa konferencja naukowa "Gombrowicz z przodu i z tyłu" współorganizowana z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Uniwersytetem Technologiczno - Humanistycznym im. K. Pułaskiego w Radomiu. Odbędzie się ona pod patronatem i z udziałem gościa honorowego XI MFG, Rity Gombrowicz, wdowy po pisarzu. Na scenie kameralnej teatru w Radomiu Wojciech Pszoniak będzie toczył swoje gry (z) Gombrowiczem. Oprócz tego zaprezentowane zostaną plakaty do sztuk autora „Trans – Atlantyku” ze zbiorów Galerii Plakatów w Krakowie; odbędą się wernisaże wystawy prac Andrzeja Markiewicza "Pars pro toto. Impresje Gombrowiczowskie" i "Sztuka w dialogu. Sztuka z Magdeburga - wokół autoportretu".

XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu zakończy się w sobotę, 25 października ogłoszeniem werdyktu jury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto