<center>9# Odry</center> © Wikimedia Commons/Merlin/CC BY-SA 3.0
[3/12]

9# Odry

Kamienne kręgi we wsi Odry to miejsce, które nazywane jest polskim Stonehenge. W sosnowym lesie znajduje się stare cmentarzysko, na którym rozmieszczonych jest 30 kurhanów i 10 kręgów z kamieni.

Na terenie cmentarza przez lata prowadzono badania, które pozwoliły odkryć wiele grobów z czasów Gotów. Według radiestetów z wnętrza 30 kurhanów i 10 kamiennych kręgów wydobywa się niezwykle silna energia (120 tys. jednostek w skali Bovisa).

Trzeba jednak zaznaczyć, że z naukowego punktu widzenia skala Bovisa nie istnieje - uznawana jest ona za pseudonaukową.

Miejsca mocy, zwane także czakramami Ziemi, to lokalizacje od dawna owiane tajemnicą. Prze wieki przyciągały ludzi: pielgrzymów, chorych szukających uzdrowienia oraz wyznawców różnych religii. Wierzono, że w tych właśnie miejscach, emanujących - zdaniem niektórych - szczególną energią, następuje szybka regeneracja organizmu. To tu do dziś stoją świątynie, w tym kościoły katolickie i klasztory. Koncepcja czakramów Ziemi, spopularyzowana w latach 60., dziś bywa wykorzystywana w turystyce. Gdzie znajdują się polskie "miejsca mocy"? Możecie się zdziwić - sprawdźcie w galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama