<center>8# Ostrów Tumski, Wrocław</center> © Flickr/domena publiczna
[4/12]

8# Ostrów Tumski, Wrocław

Ostrów Tumski, czyli miejsce, w którym znajdował się pierwszy piastowski gród na terenach dzisiejszego Wrocławia, był dawniej wyspą. W miejscu tym znajdowały się najpierw siedziby książęce, później wyspa została sprzedana władzom kościelnym.

Uważa się, że na Ostrowie znajdują się aż trzy miejsca mocy. Pierwsze znajdować ma się we wnętrzu katedry, drugie pod kościołem św. Mikołaja, trzecie zaś przy wyjściu z kościoła św. Elżbiety. Można tam czasem spotkać grupy medytujących osób.

Miejsca mocy, zwane także czakramami Ziemi, to lokalizacje od dawna owiane tajemnicą. Prze wieki przyciągały ludzi: pielgrzymów, chorych szukających uzdrowienia oraz wyznawców różnych religii. Wierzono, że w tych właśnie miejscach, emanujących - zdaniem niektórych - szczególną energią, następuje szybka regeneracja organizmu. To tu do dziś stoją świątynie, w tym kościoły katolickie i klasztory. Koncepcja czakramów Ziemi, spopularyzowana w latach 60., dziś bywa wykorzystywana w turystyce. Gdzie znajdują się polskie "miejsca mocy"? Możecie się zdziwić - sprawdźcie w galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama