Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJan Piotr Ziółkowski

Polska
Humanista-teocentryk, polityk społeczny, dziennikarz, poeta, warszawiak. Żyję dla Jezusa.
Mieszkaniec Jan Piotr Ziółkowski

Jan Piotr Ziółkowski

Dodano 2012-05-29 19:13:23

Artyści w akcie desperacji. "Requiem" przed ministerstwem [WIDEO]

Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpili na ulicy przed resortem kultury, apelując do ministra Zdrojewskiego o ratunek dla swojej sceny. W demonstracji wzięły udział setki fanów słynnego teatru. Warszawska Opera Kameralna (WOK) jest samorządową instytucją kultury, finansowaną z kasy Samorządu Województwa Mazowieckiego. Niestety, w marcu Sejmik obciął przyznaną pod koniec 2011 r. dotację i z prawie 20 mln zł pozostało niecałe 15 mln.

Od tej decyzji nie ma odwołania mimo obywatelskiego sprzeciwu (pod petycją do Marszałka Struzika znalazło się 5 tys. podpisów). W akcie desperackiego protestu dyrektor naczelny i artystyczny oraz założyciel WOK Stefan Sutkowski, wybitnie zasłużony dla polskiej kultury, podał się więc do dymisji.

Jedyną szansą na uratowanie WOK jest przejęcie instytucji przez Ministerstwo, jako już nie samorządową, ale narodową instytucję kultury.

Petycję w tej sprawie, podpisaną przez 20 tys. osób przekazał Zenonowi Butkiewiczowi, dyrektorowi Departamentu Narodowych Instytucji Kultury, Tadeusz Deszkiewicz, otwierając koncert na Krakowskim Przedmieściu.

Artyści zagrali na ulicy "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Trudno o dzieło, które byłoby w tej sytuacji bardziej poruszające i wymowne. - Nie ma społecznej zgody na likwidację Warszawskiej Opery Kameralnej - powiedział Deszkiewicz. Zgromadzony tłum odpowiedział owacją.

O społecznym poparciu protestu świadczy też frekwencja na Nocy Mozarta 26 maja - specjalnej serii występów z operowymi highlights, do posłuchania za darmo od 17 do 2.30. To także był dar artystów WOK dla warszawiaków, a jednocześnie próba zwrócenia uwagi na dramatyczną sytuację teatru, który od 1961 utrzymuje najwyższy poziom wykonawstwa, a jego wychowanków można słuchać na najsławniejszych światowych scenach muzycznych.Mieszkaniec Jan Piotr Ziółkowski

Jan Piotr Ziółkowski

Dodano 2010-04-11 23:18:01

Kwiaty i znicze przed ambasadą RP w Wiedniu

Po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem także Polacy mieszkający w Wiedniu pragną uczcić pamięć ofiar. - Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek przyjadę pod ambasadę w takiej intencji - usłyszałem od jednej z rodaczek.

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca