Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMarek Berezowski

Polska
Prof. zw. dr hab. inż., Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej
Mieszkaniec Marek Berezowski

Marek Berezowski

Dodano 2016-12-28 20:06:13

Paradoks kłamcy rozwiązany

„Paradoks kłamcy” polega na tym, że nie potrafimy rozstrzygnąć, czy ten, który mówi „jestem kłamcą”, jest faktycznie kłamcą, czy też człowiekiem prawdomównym. Czy innego wyboru nie ma? Jeśli byłby on kłamcą, to znaczy, że wypowiedziane przez niego zdanie jest fałszywe, czyli de facto nie jest kłamcą

Mieszkaniec Marek Berezowski

Marek Berezowski

Dodano 2014-02-12 22:48:34

Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku Aleją Żołnierzy Wyklętych?

„JEŚLI ZAPOMNĘ O NICH, TY BOŻE NA NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE” – ADAM MICKIEWICZ Drogowa Trasa Średnicowa, to droga o parametrach autostrady łącząca miasta Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice. Jej budowa dobiega końca. Poniższymi wnioskami zwróciłem się do Samorządów w/w miast o nadanie tej drodze nazwy Aleja Żołnierzy Wyklętych.
Bardzo dobrym uzasadnieniem dla nadania tej nazwy obiektowi publicznemu jest treść uchwały Rady Miasta Gdańska w związku z nadaniem 2013 r. tamtejszej arterii nazwy Alei Żołnierzy Wyklętych:
"stanowi ona hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu."

Moje wnioski do Samorządów:
http://berezowski.blog.onet.pl/files/2014/01/dts3.pdf

Mieszkaniec Marek Berezowski

Marek Berezowski

Dodano 2012-06-02 00:16:55

Zlikwidujmy bramki na A-4 koło Gliwic. Podpisz petycję do rządu

Zbieramy podpisy pod petycją do premiera i rządu ws. likwidacji bramek na A-4 koło Gliwic. Podpisz! Treść petycji: Niżej podpisani wzywamy Premiera i Rząd RP do wydania rozporządzenia likwidującego punkty poboru opłat na gliwickim odcinku autostrady A-4 (Sośnica - Kleszczów), stanowiącym obwodnicę autostradową miasta. Obecne usytuowanie w/w punktów nie ma racjonalnego uzasadnienia, tworzy natomiast korki na autostradzie i generuje dodatkowy ruch samochodowy w centrum miasta.

Należy zaznaczyć, że na pozostałym odcinku A-4 od Katowic do Gliwic punktów takich nie wybudowano, nie widać więc powodów, aby umieszczać je koło Gliwic. Racjonalnym jest, aby na odcinku A-4 Katowice - Kleszczów punkt poboru opłat umiejscowiony był tylko na węźle w Kleszczowie.

http://proca.pl/pokaz/6346/petycja_do_rzadu_rp_w_sprawie_likwidacji_punktow_poboru_oplat_na_gliwickim_odcinku_autostrady_a-4

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!