Dodaj zdjęcie profilowe

avatarElżbieta Świączkowska

Polska
" Nigdy nie jesteś taki biedny ,żebyś nie mógł pomóc innym"-to Mikołaj Gogol A to jest moje:" Rób wszystko o czym zamarzysz teraz! Bo jak nie teraz to kiedy?"

"Jeden like, jeden strzał"? Fałszywa pomoc, czyli małpy w sieci

2012-07-31 16:30:08

Pojawia się nowe zjawisko bezmyślnego klikania i zaśmiecania skrzynek wiadomościami, które pozornie pomagają innym. Tymczasem ktoś wykorzystuje pokłady dobrych ludzkich zachowań do zupełnie innych celów. Nie zawsze dobrych! Zaglądając na Facebooka ostatnio coraz częściej osłabia mnie ludzka naiwność, a czasami wręcz głupota. Jak można bowiem inaczej nazwać zamieszczanie na swoim portalu (opisanym przecież z imienia i nazwiska) takich informacji, jak na prezentowanym zdjęciu?

Rozum podpowiada, że zdjęcie zostało zamieszczone w jakiś celu. Może ma to być niesamowita liczba odsłon , upragnionych "lajków", może głupi kawał, może niedojrzałość emocjonalna panienki, która zgodziła się podarować swoją twarz tej fotograficznej historyjce.

A może ktoś zainspirowany projektem Gr@żyna postanowił zrobić eksperyment "piesek"?


Jaki mamy efekt? Całe stada naiwnych przesyła i zaśmieca skrzynki znajomych i internet. Wylewają w komentarzach emocje: na pieska, na dziewczynę,wiążą z Madzią z Sosnowca i innymi dramatami.

Człowieku! Zanim napiszesz obok płomienny apel i poczujesz się jak rycerz ratujący świat, który właśnie kliknął i wykonał kolejny DOBRY uczynek zastanów się czy nie lepiej przetworzyć tę dobrą energię i zrobić coś w realu?
Nie pisać chorych apeli o pomoc, ale kupić paczkę żarcia i zanieść do schroniska? Zrealizować się w jakimś wolontariacie?

Zastanawiające jest to, że w sieci tak "łatwo " jest być dobrym. Jeden klik, jeden sms i już jesteśmy DOBRZY? Znacznie trudniej realizować tę ideę w kontaktach z ludźmi czy ze zwierzętami.

Warto też zwrócić uwagę, że popularyzacja takich materiałów może wzbudzić w innej, niedojrzałej głowie podobne pomysły. Odpowiedź na pytanie czy przedstawione zdjęcia są prawdziwe? - powinna stanowić osobne rozważanie: na co stać ludzi, żeby zaistnieć w sieci? Jakie zaburzenia emocjonalne posiada ta osoba przedstawiona na zdjęciu, skoro mogła coś takiego zrobić?

Zatem proszę! Nie klikajmy bez sensu we wszystko, co nam ktoś podeśle.
Używajmy rozumu i nie wykonujmy małpich ruchów. Z całym szacunkiem dla małp.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts" rel="external">Znajdź nas na Google+

Jesteś na profilu Elżbieta Świączkowska - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj