Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJustyna Borowiecka

Polska
Między sportem a muzyką a po drodze fotografia! :) ------- https://usmiechsim.wordpress.com/

Maciej Mazurkiewicz: „Idea, która nam przyświeca jest prosta” – Wywiad.

2019-05-10 17:28:58

Maciej Mazurkiewicz organizator łódzkiego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków – AuroChronos, opowiedział mi o Festiwalu, co można tam zobaczyć i jak się tam dostać? Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Wspólna pasja jaką są zegarki, szacunek dla niezależności oraz zamiłowanie do rzeczy niespotykanych zaowocowały zalążkiem pomysłu stworzenia czegoś wyjątkowego i autorskiego. Długoletnia znajomość na stopie prywatnej umożliwiły natomiast, że pomysł ten szybko nabrał realnych kształtów i przerodził się w szaloną przygodę jaką jest
tworzenie Festiwalu AuroChronos. W pracy Maciej i Paweł wzajemnie się motywują i uzupełniają, a zegarkowa społeczność zapewne zyska na fakcie, że słowo „niemożliwe” na stale wyrzucili ze swoich słowników.


Justyna Borowiecka: Od 2017 roku, jest Pan organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków – AuroChronos, w którym uczestniczą polskie jak i zagraniczne marki zegarków. Czy łatwo jest zorganizować taki festiwal?
Maciej Mazurkiewicz: -
Należy chyba zacząć od faktu, że nie jestem profesjonalnie związany z branżą organizacji wydarzeń kulturowych, a Festiwal organizujemy wspólnymi siłami z moim kolegą Pawłem Zalewskim, przy ogromnym wsparciu naszych rodzin, przyjaciół i osób nam bliskich i życzliwych. Odpowiadając na Pani pytanie, myślę, że gdybyśmy z Pawłem wiedzieli od początku jak trudne i złożone jest to przedsięwzięcie, moglibyśmy nie podjąć się jego organizacji. Cieszymy się jednak, że tego nie wiedzieliśmy i udowodniliśmy, że lekarz i trener języka angielskiego mogą z powodzeniem zorganizować festiwal zegarkowy o skali międzynarodowej.

W tym roku w październiku odbędzie się trzecia edycja tego festiwalu, proszę powiedzieć, kto może wziąć udział w tym festiwalu, jak można się zgłosić?
- Do udziału zapraszamy szerokorozumiane niezależne firmy zegarkowe, czyli m.in. manufaktury, firmy jedno lub kilkuosobowe, mistrzów rzemiosła, którzy wykonują większość elementów zegarków ręcznie, a także duże i uznane firmy z tradycjami, które pozostają od lat w rękach jednej rodziny lub zostają odzyskane i przywrócone do świetności przez biznesmenów pasjonatów. Na festiwalu można będzie zobaczyć także firmy oferujące akcesoria zegarkowe oraz w mniejszym stopniu inne firmy oferujące produkty lub usługi powiązane z zegarkami lub komplementarne względem nich. W celu zgłoszenia chęci udziału w festiwaluAuroChronos zachęcamy do wysłania wiadomości elektronicznych na adres [email protected]

Czy macie jakieś ograniczenia względem uczestników, jakie marki mogą wziąć udział?
- Nazwa naszego festiwalu wskazuje profil uczestników, który to pokrótce przed chwilą przedstawiłem. Jak zdołaliśmy się już przekonać, niezależność niejedno ma imię. Dlatego też pozostajemy otwarci na dialog ze wszystkimi firmami, które się do nas zgłaszają.

Czy festiwal ma formułę otwartą czy poza uczestnikami osoby zainteresowane zegarkami mogą przyjść i obejrzeć to co będzie się działo czy raczej jest to impreza zamknięta tylko dla wybranych?
- Naszym nadrzędnym celem jest popularyzacja niezależnego zegarmistrzostwa i wiedzy o zegarkach i czasie. Chcemy by jak najwięcej osób wiedziało na co zwracać uwagę przy wyborze (często pierwszego) zegarka, jak budować kolekcję, czy jak łączyć zegarki z ubraniami. Dlatego idea, która nam przyświeca jest prosta – zapraszamy osoby obu płci; zarówno dzieci jak i dorosłych, pasjonatów i kompletnych laików do odwiedzenia hali Expo-Łódź. Będzie to miejsce, gdzie w przyjaznej i miłej atmosferze zobaczyć będzie można nietypowe zegarki niedostępne zazwyczaj w szerokiej dystrybucji, a niektóre z nich będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce!

W tym roku przewodniczącym jury festiwalu będzie Theodore Diehl, który rok temu wystąpił jako specjalny gość. Proszę przybliżyć osobę Pana Theodore i powiedzieć, czy trudno było go namówić na udział w festiwalu i to jako przewodniczącego jury?
- Pan Diehl jest rzecznikiem prasowym i zegarmistrzem ekskluzywnej niezależnej marki zegarkowej firmy Richard Mille. Jest autorem książki "Kari Voutilainen: Horlogeried'Art"oraz wybitnym specjalistą do spraw niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży, a prywatnie niezwykle elokwentnym, pogodnym i przyjacielskim człowiekiem. Przyznam się, że sami byliśmy trochę zdziwieni, gdy zdecydował się przyjąć nasze zaproszenie i przyjechać na nasz festiwal w zeszłym roku w charakterze gościa specjalnego by dać dwa wykłady. Widocznie spodobał mu się nasz entuzjazm i zaangażowanie, a dodatkowo okazało się, że bywał już w Polsce i lubi nasz kraj doceniając m.in. jego szybki rozwój. Objęcie przez niego tytułu przewodniczącego jury w tym roku jest dla nas wielkim komplementem i powodem do dumy.

Czym jury kieruje się lub będzie się kierowało w tym roku przy wyborze tej najlepszej marki?

- Na to pytanie najlepiej odpowiedzieliby zapewne członkowie jury, choć przysłuchując się ich rozmowom wiemy, że bardzo liczą się wartości takie jak kunszt wykonania, innowacyjność i kreatywność. Myślę, że każdy z jurorów z racji chociażby różnych profesji zwracał uwagę na inne aspekty zegarków, jednak cieszymy się, że byli oni niezwykle zgodni w swoich wyborach.

Jakie nagrody są przyznawane?, czy jest np. pierwsze, drugie i trzecie miejsce czy tylko to jedno najważniejsze?
- Kategorie nagród przyznawanych przez jury są następujące: Niezależny Zegarek Męski, Niezależny Zegarek Damski, Premiera Roku, Odkrycie Roku oraz Grand Prix. Zwiedzający głosują na najpopularniejszą ich zdaniem markę, a zwycięska firma otrzymuje Nagrodę Publiczności PKO Banku Polskiego. Dodatkowo, redaktor naczelny naszego partnera medialnego indywidualnie przyznaje Nagrodę Magazynu Logo, a my mamy przyjemność i zaszczyt przyznawać Nagrodę Specjalną Organizatorów.

I na koniec naszej rozmowy, proszę pozdrowić naszych czytników i zaprosić na październikowy festiwal AuroChronos.
- Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników i zapraszam już dziś do zarezerwowania czasu i odwiedzenia 3. Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków AuroChronos, który odbędzie się 5-go i 6-go października w Expo-Łódź (aleja Politechniki 4).

5-6 października 2019 r. – Czas na Łódź. Zapraszamy!

Z Maciejem Mazurkiewiczem rozmawiała: Justyna Borowiecka.


---
Poznaj organizatorów łódzkiego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków – AutoChronos.

Maciej Mazurkiewicz –
zawodowo lekarz specjalizujący się w onkologii klinicznej pracujący na co dzień w dużym łódzkim szpitalu. Otwarty i uśmiechnięty ekstrawertyk, który posiada wrodzony dar perswazji. Porywa swoją charyzmą i zaraża entuzjazmem. Nie lubi ludzi nieszczerych i nie rozumie tych nieposiadających poczucia humoru. Aktywny i zagorzały Czasoholik, który w grupie poszerza swoją wiedzę zegarkową, a także współorganizuje spotkania i czerpie inspiracje.

Paweł Zalewski – absolwent filologii angielskiej. Tłumacz i lektor z ponad 13-letnim doświadczeniem w szkoleniach biznesowych. Pracą związany z Warszawą, choć w nielicznych wolnych chwilach chętnie wyrusza na bliższe i dalsze wyprawy wędkarskie w kraju i za granicą. Osoba otwarta, lgnąca do ludzi choć równie chętnie wycisza się oddając
lekturze rozmaitych książek. Miłośnik mocnej i aromatycznej "małej czarnej" oraz zwolennik tradycyjnego golenia. Jest przede wszystkim niepoprawnym optymistą i osobą szczerą (czasem do bólu), która ceni indywidualność i niecodzienność.


Oficjalne Promo Festiwalu:

Wywiad z kanału Szafirowe Szkiełko:

Jesteś na profilu Justyna Borowiecka - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj