Polska
Jestem!-więc piszę!

Nowy sezon

2013-08-15 17:36:59

W nowym sezonie nasza drużyna Olimpia97' Elbląg gra z drużynami rocznika 95' i młodsi. Już w I kolejce spotkaliśmy się z faworytem drużyną Stomilu Olsztyn W pierwszym meczu nowego sezonu 2013/2014 rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniora Starszego OE'97 przegrała z Stomilem Olsztyn 1:2 (0:1). Wynik ten ujmy nam nie przynosi, gdyż Stomil przyjechał rocznikiem 95/96.
G
dy z szatni wyszli rośli zawodnicy Stomilu w nasze serca wdarła się poważna obawa o wynik tego meczu. Jednak OE’97 pokazała, ze te kilka lat treningu z trenerem Adamem Urbanowiczem, dobrze przepracowany okres przygotowawczy, również z trenerem Karolem Przybyłą oraz trafione wzmocnienia drużyny, nie poszły na marne.
W pierwszej połowie pierwsze 15 minut należało do OE’97, wynikiem tego była sytuacja sam na sam Michała Bartkowskiego, który przegrał pojedynek z bramkarzem Stomilu.
Potem do głosy zaczęli dochodzić gracze z Olsztyna, jednak ich akcje kończyły się na 16 metrze. Bramkę straciliśmy tzw: do szatni (40') w wyniku nie umiejętnego wybicia piłki ze swojego pola karnego. OE’97 wcześniej tez miała swoje okazje, ale Tomek Kaczmarek nie mógł się wstrzelić w bramkę.
W historii naszych meczy, początek II połowy był dla nas zawsze ciężki. Jednak po 10 minutach ponownie OE’97 zaczęła dochodzić do głosu. Strzałem w dziesiątkę było wprowadzenie Jakuba Dzieżyca, gdyż właśnie ten zawodnik, praktycznie w pierwszym kontakcie z piłka strzela bramkę wyrównującą. Fatalne podanie bramkarza do swojego obrońcy, pada łupem Michała Bartkowskiego, piłka po jego strzale odbija przed siebie bramkarz Stomilu, i nadbiegający Jakub daje OE’97 remis (55'). Po tym fakcie drużyna Stomilu jeszcze mocniej nas nacisnęła, jednak OE’97 mądrze grała piłką i miała kilka znakomitych sytuacji na zdobycie bramki. Niestety nie udało nam się, ani wygrać, ani dowieźć remisu do końca. Na 4 minuty przed końcem spotkania Stomil zdobywa upragnioną bramkę, dającą im zwycięstwo.
OE'97 zagrała bardzo dobre zawody i z przebiegu meczu remis byłby wynikiem sprawiedliwym. Dobre występy zaliczyli Kordian Szramowski i Łukasz Nowikiewicz.
Z dużym optymizmem patrzymy na dalsze mecze w tej trudnej dla nas lidze.