Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1:0 (0:0)

2009-11-27 19:49:22

W meczu 15. kolejki piłkarskiej na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie stołeczna Polonia zmierzyła się ze swoją imienniczką z Bytomia i zainkasowała komplet punktów dzięki bramce Łukasza Trałki. Sytuacja obu drużyn jest tej jesieni diametralnie różna. Warszawiacy zajmowali przed tą kolejką przedostatnie miejsce, podczas gdy bytomska Polonia przez całą rundę gra nadspodziewanie dobrze i dopiero niedawno wypadła z pierwszej trójki.

1` - Początek meczu. Na tzw. trybunie kamiennej skupiającej najwierniejszych kibiców Polonii las flag w barwach warszawskiej drużyny.

5` - Gra toczy się głównie w środku boiska. Obaj trenerzy obserwują mecz na stojąco, cały czas instruując graczy.

6` - Pierwsza akcja podbramkowa warszawian.

10`- Obie drużyny przede wszystkim zwracają uwagę na defensywę.

14` - Pierwszy rzut rożny dla Czarnych Koszul. Dośrodkowanie Mierzejewskiego pewnie łapie Skaba.

16` - Po wrzucie piłki z rzutu wolnego przez Mierzejewskiego do piłki usiłował dojść Trałka, ale bytomscy obrońcy skutecznie mu to uniemożliwili.

17` - Z pierwszej piłki uderza Gołębiewski, ale myli się o kilka metrów. Od kilku minut inicjatywę mają gospodarze.

19` - Sarvas nieźle dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale nikt z zawodników Czarnych Koszul nie przejął piłki.

22` - Trener bytomian Jurij Szatałow usiadł na ławkę, szkoleniowiec warszawian Jose Maria Bakero cały czas przy linii dyryguje swoimi piłkarzami.

25` - Kibice Czarnych Koszul wywiesili transparent o treści "Bakero, creemos en ti! Bienvenido!", czyli "Bakero, wierzymy w Ciebie! Witamy!"

27` - Gospodarze przycisnęli. Bytomianie mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

30` - Po pół godzinie gry mogłoby się wydawać, że to warszawianie są na 8. miejscu w tabeli, a bytomianie na 15., a nie na odwrót. Goście zaskakują in minus, może dlatego, że zawodnicy Czarnych Koszul wyglądają na wyjątkowo zdeterminowanych - krótko kryją przeciwników, odbierają często piłkę, walczą.

35` - Dobre podanie od Mynarza do Sarvasa - ten zrobił kółeczko, minął Klepczyńskiego, ale uderzył nad poprzeczką bramki Skaby.

38` - Mierzejewski z Zasadą odebrali piłkę Barczikovi, dośrodkowanie dotarło do Nikolicia, ale ten upadł usiłując wymusić rzut karny.

40` - Dopiero pierwszy strzał gości. Uderzenie Grzyba pewnie łapie jednak Przyrowski.

41` - Zapowiadała się niezła kontra gospodarzy, ale Sarvas zbyt mocno podał na lewe skrzydło do Mierzejewskiego.

42` - Tym razem Mierzejewski podawał, ale Nikolić przysnął i dał się wyprzedzić Hriczce.

44` - Dobre dośrodkowanie Barczika przecina Trałka i piłka ląduje w rękach Przyrowskiego.

45` - Sędzia Hubert Siejewicz nie przedłuża pierwszej połowy ani o minutę.

46` - Zmiana w Polonii Warszawa: Gołębiewskiego zastępuje Jaroń.

47` - Rajd Mynarza prawą stroną, ale dośrodkowanie niecelne.

50` - Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęli gospodarze.

52` - Do bezpańskiej piłki dopadł Sarvas, wpadł w pole karne, ale strzelił zbyt słabo, by zaskoczyć Skabę.

56` - Znów zrobiło się nudno na Konwiktorskiej. Żadna z drużyn nie skonstruowała w ciągu ostatnich minut ciekawej akcji.

57` - Zmiana w Polonii Warszawa: za Nikolicia wchodzi Ivanovski.

60` - Zmiana w Polonii Bytom: Bażika zastępuje Zieliński.

64` - Gospodarze rażą nieporadnością w polu karnym bytomian.

65` - 1:0 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mierzejewskiego głową piłkę do bramki Skaby pakuje Trałka.

66` - Zmiana w Polonii Bytom: Nowak w miejsce Barczika.

68` - Po strzale Mierzejewskiego Skaba z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Po kornerze bliski zdobycia bramki był Ivanovski, ale jego strzał zablokowali obrońcy, a dobitka Trałki też zablokowana.

70` - Zmiana w Polonii Bytom: za Barczika wchodzi Tomasik.

74` - Zmiana w Polonii Warszawa: Mynarza zastępuje Feciuch.

76` - Bytomskim obrońcom urywa sie Jaroń i strzela z 20 metrów na bramkę Skaby, który na raty łapie piłkę.

77` - Żółta kartka dla Mierzejewskiego za faul na Tomasiku.

81` - I na koniec meczu zrobiło się ciekawie: goście przypomnieli sobie, że jeszcze do niedawna mówiono o nich jako o rewelacji jesieni, a podopieczni Bakero też nie ograniczają się wyłącznie do obrony.

82` - Po dośrodkowaniu Ivanovskiego w świetnej sytuacji znalazł się Trałka, ale sędzia odgwizdał spalonego.

83` - Sawala miał świetną okazję na wyrównanie, kiedy znalazł się tuż przed Przyrowskim.

88` - Gospodarze nie atakują już tak śmiało, skupiając się na obronie wyniku.

90` - Sędzia dolicza trzy minuty.

90`+2 - Dwie okazje Jaronia, ale wynik pozostaje bez zmian.

90`+3 - Koniec meczu: Polonia Warszawa pokonuje swoją imienniczkę z Bytomia 1:0.

Jesteś na profilu Marcin Bobiński - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj