Uciążliwe bzzzzz

2010-07-11 15:48:02

Plagi komarów wieczorami atakują nas każdego dnia. Warto jest więc poznać tajniki statecznej walki z insektami. Skład preparatu to klucz do zwycięstwa. Naturalne sposoby walki z komarami są jak najbardziej pożyteczne. Mają jednak wady. Hodowla pelargonii, która odstrasza napastliwe insekty wymaga codziennej uwagi i jest mało mobilna, znowu chryzantemy w większości kwitną jesienią.

Witaminy z grupy B nadają skórze charakterystyczny zapach [tragiczny]. O czosnku i cebuli chyba już nie trzeba wspominać. W całej gromadzie naturalnych sposobów zabrakło goździków na spirytusie, ze względu na zawartość eugenolu, który ma właściwości znieczulające i antyseptyczne. Znajduje on zastosowanie zarówno przed, jak i po ukąszeniu przez insekty. Warto jednak zwrócić się w stronę klinicznie testowanych substancji. Zaznaczam, iż są one atestowane do stosowania nawet od 1 miesiąca życia.

Doskonałym przedstawicielem jest butyloacetyloaminopropionian etylu. Odstrasza nie tylko komary, ale także muchy, osy, a nawet wszy. Dla dorosłych skuteczną ochronę stanowią preparaty zawierające DEET, insektycyd który chroni przed kleszczami także naszych milusińskich czworonogów.

Koszt zaopatrzenia się w te preparaty nie jest wysoki, gdyż zaczyna się od 5 zł za 100 g preparatu. Jedyną zasadą jest zaopatrywanie się w takie repelenty w aptekach bądź renomowanych drogeriach. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dany preparat odpowiada opisowi zawartemu na etykiecie i będzie bezpieczny przy długotrwałym stosowaniu podczas wakacyjnych wojaży.

Jesteś na profilu Krzysztof Siewiera - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj