Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikrobusy MPK, progi zwalniające – finalna koncepcja remontu ul. Kolejowej w Poznaniu została ustalona

Redakcja
Koncepcja przebudowy ulicy Kolejowej jest już gotowa. Remont zaplanowano na lata 2020-2021.
Koncepcja przebudowy ulicy Kolejowej jest już gotowa. Remont zaplanowano na lata 2020-2021. Zarząd Dróg Miejskich
Ostateczny projekt remontu ul. Kolejowej jest już gotowy. Celem przebudowy jest poprawienie bezpieczeństwa pieszych, kierowców i rowerzystów. Inwestycja będzie realizowana w 2020 i 2021 roku.

Ostateczna wersja dokumentacji została przygotowana z uwzględnieniem uwag mieszkańców, które zostały zgłoszone w grudniu 2019 roku. Wyodrębniono 57 propozycji zmian w okolicy ulicy Kolejowej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, mieszkańcy najczęściej zwracali uwagę na kwestie poprowadzenia ulicą Kolejową linii autobusowej, poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Klaudyny Potockiej i dodatkowego spowolnienia ruchu oraz zwiększenia nasadzeń zieleni.

Sprawdź też:

Czytaj także: Rząd będzie wiedział czym ogrzewamy swoje mieszkania? Powstał projekt stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą Klaudyny Potockiej, zdecydowano o zwężeniu wlotu skrzyżowania od strony ulicy Hetmańskiej do jednego pasa ruchu. Zlikwidowany zostanie prawoskręt w ulicę Kolejową (ma zastąpić go zieleń). Dodatkowo promień łuku ulicy Kolejowej zostanie zmniejszony z obecnych 30 metrów do 12 metrów.

Zostanie także spełniony postulat dotyczący zamontowania progów zwalniających w rejonie wejście do hotelu Moderno oraz wyniesienia przejścia dla pieszych przy ulicy Gąsiorowskich.

Zobacz też: W tym roku rozpocznie się remont Piątkowskiego Centrum Kultury "Dąbrówka". Ma kosztować 5 milionów złotych

Mieszkańcy proponowali również, aby Kolejową kursowały autobusy MPK. Koncepcja przebudowy zakłada dostosowanie tej ulicy do możliwości poprowadzenia w przyszłości linii obsługiwanej przez mikrobusy. W tym celu zarezerwowano teren pod platformy przystankowe, zostały one wyznaczone na obu końcach oraz po środku planowanego do przebudowy odcinka ulicy Kolejowej i zaprojektowano krawężniki o wysokości odpowiedniej dla przystanków.

Sprawdź też:

Czytaj również: Poznań: Basen na Łazarzu powstanie w parku Kasprowicza. "Jesteśmy rozczarowani decyzją miasta"

Kolejnym krokiem w procesie przygotowań do przebudowy ulicy Kolejowej będzie opracowanie projektu budowlano-wykonawczego ze wszystkimi niezbędnymi zezwoleniami i uzgodnieniami. Przygotowany zostanie również kosztorys inwestorski. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Poznania na przebudowę ulicy Kolejowej zarezerwowano na lata 2020 –2021 kwotę 8,935 mln złotych.

Zobacz też:

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto