Mistrzostwa Europy U-17, Polacy wygrali pierwszy mecz

Patryk
Patryk
W pierwszym spotkaniu mistrzostw Europy juniorów w Słowenii Polacy pokonali Belgię.

W pierwszym meczu Polacy pokonali Belgów 1 : 0 po bramce Mateusza Stępińskiego zawodnika Widzewa Łódź, który ma już za sobą debiut w Ekstraklasie, a także świetne statystyki w reprezentacji - na ponad 30 rozegranych meczów strzelił 22 bramki.

Spotkanie w pierwszej połowie przebiegało z nieznaczną przewagą Belgów, ale w drugiej połowie szanse się wyrównały. Najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentowali się napastnik Stępiński, pomocnik Laneti i bramkarz Pogorzelec.

Polacy znaleźli się w grupie z Belgią, Słowenii i Holandii. Następny mecz rozegramy z gospodarzami turnieju - Słoweńcami, a na końcu zmierzymy się z faworytem - Holandią. Trenerem reprezentacji jest Marcin Dorna.