Mistrzostwa Świata w Hokeju Kobiet: Polska – Hiszpania 5:4

Logo mistrzostw świata w Bułgarii
W trzecim spotkaniu Mistrzostw Świata w Hokeju Kobiet V Dywizji rozgrywanych w stolicy Bułgarii, Sofii, reprezentacja Polski w doliczonym czasie pokonała Hiszpanię 5:4 (1:3, 3:1, 0:0, 1:0).

Tym samym podopieczne trenera Marka Kozyry są już niemal pewne awansu do wyższej klasy rozgrywek podczas przyszłorocznych mistrzostw świata.

Dzisiejsze spotkanie Polska - Hiszpania, to dotychczas najbardziej wyrównany pojedynek naszych hokeistek na sofijskim turnieju. Po pierwszej tercji wygranej 3:1 przez Hiszpanki, w drugiej tercji to nasze dziewczyny pokonały hokeistki z Półwyspu Iberyjskiego w takim samym stosunku, co przy braku bramek w trzeciej tercji oznaczało remis 4:4 w regulaminowym czasie. W doliczonym czasie decydującą o zwycięstwie bramkę zdobyła najskuteczniejsza hokeistka krajowych tafli minionego sezonu, Karolina Późniewska.

Mistrzostwa świata w hokeju kobiet. Polska - Bułgaria 19:0

O nerwowości spotkania może świadczyć fakt, że nasze dziewczyny przesiedziały na ławce kar 22 minuty, podczas, gdy Hiszpanki - 10 minut.

Jutro 19 marca ostatni dzień bułgarskich mistrzostw dla naszych hokeistek, w którym zmierzą się z dziewczynami znad Bosforu, Turczynkami. Miejmy nadzieję, że będzie to także zwycięski mecz dla Polek, w którym postawią przysłowiową kropkę nad "i", dającą awans do IV Dywizji przyszłorocznych mistrzostw świata.