MŚ w Daegu. Majewski dopiero dziewiąty, Włodarczyk walczy

Łukasz Wolski
Kolejny nieudany start polskiego lekkoatlety w koreańskim Daegu. Tomasz Majewski nie zdołał awansować do wąskiego finału w konkursie pchnięcia kulą. W porannych eliminacjach awans do finału wywalczyła zaś Anita Włodarczyk.

Tomasz Majewski do konkursu przystępował jako jeden z faworytów. Polak chciał to potwierdzić już w pierwszej próbie, posyłając kulę poza granicę 21 metrów. Niestety próba była spalona. Następne pchnięcia naszego wicemistrza świata były bardzo słabe. Wynik 20.18 m pozwolił jedynie na 9. miejsce.

To najsłabszy występ naszego kulomiota od czasu, kiedy znalazł się w światowej czołówce.

Do finału rzutu młotem awansowała mistrzyni świata Anita Włodarczyk. Broniąca tytułu z Berlina Polka już w pierwszej próbie uzyskała minimum. Wynik naszej zawodniczki to 71.09 m. Finał w niedzielę.

Właśnie z Anitą Włodarczyk wiążemy wielkie nadzieje - wszyscy polscy faworyci zawiedli. Szanse na medal będzie miał jeszcze Grzegorz Sudoł w chodzie sportowym na 50 kilometrów.

Polacy wywalczyli dotychczas w Daegu jeden medal. Mistrzem świata w skoku o tyczce został Paweł Wojciechowski.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!