Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najbardziej prześladowani cierpią po cichu

Iwona Kuśmierz
Iwona Kuśmierz
Chrześcijanie w wielu krajach są torturowani i prześladowani ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.
Chrześcijanie w wielu krajach są torturowani i prześladowani ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa. https://static.pexels.com/photos/7340/pexels-photo.jpeg
2016 lat po narodzeniu Chrystusa chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Korea Północna, Irak, Erytrea, Afganistan, Syria i Pakistan to kraje, w których wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani.

Open Doors, organizacja non-profit, jak co roku opublikowała Światowy Indeks Prześladowań, którego celem jest zwrócenie uwagi ludzi mieszkających w wolnych krajach na położenie represjonowanych chrześcijan, których to sytuacja z roku na rok się pogarsza. Prześladowania nasilają się. Światowy Indeks Prześladowań 2016 przyjmuje formę rocznego sprawozdania na temat ograniczeń w wolności osobistej, rodzinnej, społecznej, obywatelskiej, we wspólnocie Kościoła i na temat stopnia natężenia przemocy względem chrześcijan. Światowy Indeks Prześladowań oraz jego metodologia są sprawdzane przez niezależnych ekspertów. Pomysłodawcom Indeksu chodzi o uzyskanie całościowego obrazu sytuacji w danym kraju, a nie na nagłośnieniu pojedynczych ataków, którymi czasami zajmują się media.

Raport przygotowany przez Open Doors podaje 3 najważniejsze motywy prześladowań, którym są przyporządkowane różnego rodzaju siły napędowe. Główne motywy prześladowań to: wykluczenie, świeckie ideologie oraz wyzysk. Wśród grup prześladowców wymienia się zarówno władze, jak i społeczeństwo. Prześladowania można podzielić na dwa rodzaje: „squeeze”, definiowany jako stały ucisk na wszystkie możliwe dziedziny życia oraz „smash”, co tłumaczy się jako brutalne ataki. Choć drugi rodzaj przemocy częściej do nas dociera, „squeeze” jest bardziej powszechny.

Organizacja Open Doors, podobnie jak Głos Prześladowanych Chrześcijan zajmuje się nie tylko informowaniem społeczeństwa na temat tego, co dzieje się w innych krajach poprzez stronę internetową, bezpłatne czasopisma, filmy, książki i spotkania, ale także organizuje akcje pisania listów do więźniów i władz, petycje i dostarcza codzienne tematy do modlitwy za prześladowany Kościół.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto