Skakanie na główkęSkok na główkę do jakiegokolwiek akwenu, który nie jest przeznaczonym do tego basenem, zawsze wiąże się z ryzykiem
[3/11]

Najczęstsze grzechy plażowiczów: takie zachowania nie tylko wkurzają, ale są niebezpieczne. Tego nigdy nie rób nad wodą

Skakanie na główkę

Skok na główkę do jakiegokolwiek akwenu, który nie jest przeznaczonym do tego basenem, zawsze wiąże się z ryzykiem. Przede wszystkim nigdy nie możemy mieć pewności, jak głębokie jest dane miejsce. Dno zbiorników naturalnych nie jest równe - przez przypadek możemy wskoczyć na mieliznę.

Nawet jeśli teoretycznie mamy pewność co do głębokości może się zdarzyć, że pod wodą znajdzie się akurat niespodziewany obiekt, jak kamień czy płynąca kłoda. Skok na główkę w jeziorze, stawie, zalewie czy morzu, może skończyć się tragicznie.Co roku bilans wakacji przyprawia o ciarki - największym problemem wypoczynku nad wodą są utonięcia. W 2019 roku było to 471 osób, w 2018 - 553. Choć tendencja jest spadkowa, wakacje 2020 już zostały naznaczone śmiertelnym piętnem. Co sprawia, że mamy problem z bezpieczeństwem na plaży? Jakie grzechy popełniamy najczęściej? Konsekwencje niektórych mogą być tragiczne.

Najnowsze wiadomości

reklama