Interaktywna eksploracja Marsa, symulacja poruszania się po jego powierzchni, moment startu amerykańskiego łazika Perseverance a także lądowanie pojazdu na Czerwonej Planecie, to tylko wybrane możliwości jakie stwarza aplikacja MISSION TO MARS AR przygotowanej przez warszawską firmę. 18 lutego 2021 r. łazik ląduje na Marsie.
Każda niemal firma dąży do tworzenia nowych rozwiązań, bardziej efektywnych systemów, strategii czy skuteczniejszego zarządzania. W teorii istnieje wiele metod sprzyjających powstawaniu innowacji biznesowych, jedną z nich, stosunkowo nową, coraz bardziej „modną” w Polsce, jest Design Thinking.
Wystartowała rejestracja na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”– ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online! Eventy odbędą się w terminie 30.01. - 14.02.2021 r. Teleportuj się z nami do świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! Patronami Honorowymi wydarzenia są włodarze miast oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dokumenty do szkół można będzie składać od 17 maja do 21 czerwca. 22 lipca szkoły ogłoszą listy zakwalifikowanych uczniów, a 2 sierpnia przyjętych.
PEKAES, czołowy operator logistyczny, już po raz trzeci jest zaangażowany w Program Top Young 100. Firma od lat prowadzi działania edukacyjne na rzecz poszerzenia wiedzy i rozwoju kompetencji wśród przyszłych logistyków. Programy praktyk, wycieczki i wizyty studyjne w terminalach oraz spotkania eksperckie już na stałe wpisały się do kalendarza aktywności PEKAES.
W poniedziałek, 18 stycznia, dzieci z klas I-III wracają do szkół. Zajęcia będą wyglądały jednak zupełnie inaczej niż przed epidemią, a nawet inaczej niż jeszcze we wrześniu. Do szkół trafiły właśnie przygotowane przez ministerstwo edukacji wytyczne dotyczące organizacji zajęć, przyprowadzania i odprowadzania dzieci do szkół czy serwowania dzieciom obiadów. W większości szkół będzie konieczna zmiana planu lekcji.
Nauczyciele klas I-III i pracownicy szkolnej administracji będą mogli poddać się testom na koronawirusa. Akcja ich badania potrwa od poniedziałku 11 stycznia do piątku 15 stycznia. Tymczasem nauczyciele przedszkoli pytają, co z nimi. Dlaczego oni nie zostali objęci darmowymi testami, choć nieprzerwanie pracują stacjonarnie.
Społeczna odpowiedzialność biznesu ma wiele wymiarów i odsłon, z których najlepiej procentującą w przyszłości jest edukacja. Przedsiębiorstwa mają w tym obszarze duże pole manewru, a lista wyzwań w dziedzinie edukacji stale rośnie. Obecnie tematem najczęściej włączanym w strategie działań społecznie odpowiedzialnych są kwestie związane z ochroną środowiska (I). Oprócz nich, w bezpłatnych programach edukacyjnych dla dzieci przewijają się zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia, będące dobrym uzupełnieniem edukacji szkolnej i przedszkolnej.
Nadszedł wielki finał konkursu „1000 powodów, by czytać”, w który po raz kolejny zaangażowały się społeczności lokalne w całej Polsce. Ponad 550 szkół biorących udział w akcji zebrało łącznie ponad pół miliona głosów. Triumfuje 10 szkół, do których trafi w sumie 10 000 wymarzonych przez uczniów książek. Wypełniona po brzegi fascynującymi historiami ciężarówka Empiku wyruszy do podstawówek w Krakowie, Lesznie, Mińsku Mazowieckim, Myszkowie, Niepołomicach, Okuniewie, Serokomli, Trzebosi, Zabrańcu i Zielonej Górze.
Strajk uczniów i studentów w środę, 9 grudnia 2020. Uczniowie i studenci domagają się odwołania Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji i nauki. Minęły trzy tygodnie od tego, jak złożyli do premiera petycje w tej sprawie. "Przychodzi taki moment, w którym trzeba jasno okazać swoją niezgodę. W środę manifestujemy swoje niezadowolenie najpełniej jak tylko możemy, w tych okolicznościach - nie idziemy na zajęcia" - nawołują na Facebooku aktywiści skupieni wokół inicjatywy "STOP deMENtażowi edukacji".
87% nauczycieli i 77% rodziców twierdzi, że metody nauczania, które pobudzają kreatywność w procesie uczenia się, przynoszą większe korzyści uczniom. Mogłoby się wydawać, że rosnące znaczenie technologii zapewni dzieciom bardziej pomysłowe metody przyswajania wiedzy, jednak w praktyce większość z nich spędza całe dnie na tradycyjnych lekcjach, które nie sprzyjają twórczemu myśleniu.(1)