NHL: Boston rozstrzelany

Washington Capitals roznieśli przed własną publicznością ekipę Boston Bruins 10:2. Po kilku słabszych występach przebudził się lider gospodarzy. Aleksander Owieczkin zdobył trzy bramki.

Po kilku słabszych występach w ostatnich dniach fantastyczne spotkanie rozegrali hokeiści Washington Capitals. Minionej nocy „Stołeczni” rozgromili 10:2 ekipę z Bostonu. Najprawdopodobniej zbawienny wpływ na postawę zwycięzców miała gra ich lidera Aleksandra Owieczkina.

Rosyjski napastnik (najlepszy strzelec ligi) w ostatnim czasie mocno obniżył loty co zbiegło się ze słabszą formą całej drużyny. Jednak w poniedziałkowy wieczór nastąpiło przebudzenie. Owieczkin zdobył trzy gole w ciągu ośmiu minut, czym walnie przyczynił się do tryumfu swojego zespołu. Do trzech trafień dodał jeszcze dwie asysty. W barwach gospodarzy wyróżnił się także Nicklas Backstrom. Szwed zdobył bramkę i trzykrotnie otwierał swoim partnerom drogę do bramki rywali.

Już pierwsza tercja wprawiła w euforię kibiców zgromadzonych w Verizon Center (ponad 17 tysięcy). Ich ulubieńcy wygrali tę część meczu ... 6:0 i odebrali chęci do gry „Niedźwiadkom” z Bostonu. Ekipa z Massachusetts lepiej wypadła w drugiej części gry, gdzie zdobyła dwa gole za sprawą Denisa Widemana i Marco Sturma. Jednak miejscowi także strzelili dwa gole i po dwóch tercjach prowadzili 8:2. Ostatnia tercja to tylko potwierdzenie przewagi Washingtonu.

Dla zespołu ze stolicy USA, ta wygrana (31. w sezonie) była bardzo ważnym krokiem do play off. Capitals są na 10 miejscu w Konferencji Wschodniej z 70 punktami.

Kolejny w tym sezonie hat trick Aleksandra Owieczkina nie tylko pozwolił mu się umocnić na prowadzeniu wśród strzelców (52 bramki. Rosjanin prowadzi także z 90. „oczkami” w punktacji kanadyjskiej), ale także mocno przybliżył go do korony króla strzelców w całym regular season.