NHL: Canucks na dnie

Paweł Kaleski
Logo Vancouver Canucks
Logo Vancouver Canucks 1
Trwa fatalna passa Vancouver Canucks. Kanadyjska drużyna poniosła już trzecią porażkę w tym sezonie. Tym razem ich pogromcami okazali się Blue Jackets z Columbus.

Fatalną passę kontynuują gracze Vancouver Canucks. Do tej pory przegrali wszystkie spotkania obecnego sezonu. Minionej nocy ulegli we własnej hali „Niebieskim Kurtkom” z Columbus 3:5.

W poniedziałkowy wieczór w hali General Motors Place stawiło się blisko 19 tysięcy fanów hokeja, licząc na to, że w swoim trzecim występie w nowej kampanii ich pupile odniosą pierwsze zwycięstwo. Pierwsza tercja dawała pewne nadzieje, na przełamanie złej passy. Oto w 16. minucie spotkania krążek do bramki przyjezdnych posłał Henrik Sedin, po podaniu Andrew Burrowsa. Jednak tuż przed przerwą do remisu doprowadził Antoine Vermette (zasilił Columbus przed tym sezonem przechodząc z Ottawa Senators), kończąc udanie akcję Mathieu Roya i Ricka Nasha.

Druga odsłona spotkania okazała się prawdziwym wstrząsem dla gospodarzy. Blue Jackets w niespełna 6 pierwszych minut tej części gry zdobyli trzy bramki. Po takiej kanonadzie z lodu zjechał pierwszy bramkarz miejscowych Roberto Luongo. Za wiele to jednak nie zmieniło jeśli chodzi o wynik końcowy tego spotkania. Jego zmiennik Andy Raycroft nie mógł już odwrócić losów spotkania. Tym bardziej, że jego koledzy z pola przejawiali fatalną skuteczność. Dość powiedzieć, że w całym meczu oddali 43 strzały na bramkę Steva Masona, strzelając tylko 3 gole.
Na lodzie szaleli Rick Nash i Antoine Vermette, którzy nie tylko zdobywali bramki, ale i asystowali przy kolejnych trafieniach swoich partnerów. Na pochwały wśród przyjezdnych zasłużył także Rostislaw Klesla (gol i asysta).

Drużynę z Kanady stać było tylko na strzelenie po jednej bramce w każdej tercji. Dwa kolejne trafienia dla tej ekipy zaliczyli Christian Ehrhoff i Willie Mitchell.

Przy tak fatalnej grze trudno będzie Vancouver odegrać znaczącą rolę w tegorocznych rozgrywkach. Fani tego zespołu pocieszają się jednak, że do końca sezonu zostało ich pupilom 79 gier i kiedyś wreszcie musi nadejść poprawa.