NHL: "Czerwone Skrzydła" lepsze od "Płomieni"

Logo NHL
Logo NHL Logo
Ważne wyjazdowe zwycięstwo z bezpośrednim rywalem do awansu do play off odniosła ekipa Detroit. Red Wings pokonali 2:1 Calgary. Sukces New Jersey. Męczarnie Columbus.

W poniedziałek na taflach NHL rozegrano tylko trzy spotkania. Tylko raz udało się wygrać ekipie przyjezdnej. Wyjazdowy sukces w poniedziałkowej serii gier odniosło Detroit Red Wings. "Czerwone Skrzydła", zdobyły komplet punktów w potyczce z Calgary Flames. Sukcesy na własnych lodowiskach odnieśli New Jersey i Columbus.

Cenne punkty

Finaliści Pucharu Stanley’a z poprzedniego sezonu, a mistrzowie z 2008 roku (Detroit), w tej kampanii walczą nie o czołowe lokaty w Konferencji Zachodniej, ale raptem o sam awans do rozgrywek posezonowych. Wyjazdowy sukces nad "Płomieniami" z Calgary (1:2), był dla nich bardzo cenny.

Wprawdzie to miejscowi lepiej rozpoczęli spotkanie, bowiem już w drugiej minucie stojącego w bramce Detroit Jimmi’ego Howarda pokonał strzałem z backhandu Craig Conroy (asysta Nigel Dawes), ale jak się później okazało były to miłe złego początki, dla Calgary.

Goście w drugiej (Paweł Dacjuk) i w trzeciej (Tomas Holmstrom) tercji zdobyli po jednej bramce, a że w obronie zagrali "na zero", to po ostatniej syrenie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Dla "Czerwonych Skrzydeł", było to trzecie kolejne zwycięstwo i z dorobkiem 80 "oczek" zajmują ósmą pozycję w Konferencji Zachodniej. Jedną lokatę niżej plasują się Flames z trzema punktami mniej.

"Diabły" straszą

41. zwycięstwo w sezonie zanotowali New Jersey Devils. Tym razem wyższość "Diabłów" uznać
musieli Boston Bruins.

Kluczowa dla całego spotkania okazała się pierwsza część gry. W niej to Devils zdobyli trzy bramki nie tracą żadnej, i mimo że w kolejnych tercjach Boston strzelał po jednej bramce, to ostatecznie New Jersey zgarnęło całą pulę punktów za to spotkanie, wygrywając 3:2. "Diabły" są na czwartej pozycji na Wschodzie, zaś bostońskie "Niedźwiadki", które zaliczyły drugą kolejną porażkę są na 8. pozycji.

Columbus wygrywa

"Niebieskie Kurtki" z Columbus musiały się mocno namęczyć, aby pokonać najsłabszą drużynę ligi (Edmonton Oilers). Mimo że grali na własnej tafli, to spotkali się z mocnym oporem ze strony "Nafciarzy". Ku zaskoczeniu miejscowej publiczności, to przyjezdni oddali więcej strzałów w tym meczu (32-29), jednak zabrakło im skuteczności, aby móc cieszyć się z sukcesu.

W ostatnich sekundach Edmonton, aby doprowadzić do remisu wycofał bramkarza, jednak manewr ten nie przyniósł im sukcesu. Mało tego, gospodarze przejęli krążek i Antoine Vermette ustalił wynik meczu na 5:3 dla Columbus.