NHL: Huragany z Karoliny zmiotły gości z Toronto

Paweł Kaleski
Po wygranych derbach Kanady, tym razem zespół Maple Leafs zanotował kompromitującą porażkę. Kibice zgromadzeni w Air Canada Center przeżyli dzisiejszej nocy prawdziwy wstrząs. Ich ulubiona drużyna Toronto Maple Leafs została zmiażdżona przez "Huragany" z Karoliny, i to aż 1:7.

Wprawdzie w piątej minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Bryana McCabe, ale to było wszystko na co ich było stać tego wieczora. Jeszcze w tej samej tercji Hurricanes wyszli na prowadzenie. Wyrównał Justin Williams (7. min), a na 2:1 strzelił Cory Stillman (20, min). W drugiej tercji kolejne dwa strzały znalazły drogę do bramki strzeżonej przez Vesę Toskalę. W 32. minucie Matt Cullen, a w 37. Ray Whitney pokonali goalkeepera Toronto.

Ostatnia część gry nie tylko nie poprawiła humorów ponad 19 tys. kibiców "Klonowych Liści", ale zupełnie ich pogrążyła. Już w 42. minucie na listę strzelców wpisał się Scott Walker. Chwile później na 6:1 podwyższył Jeffrey Hamilton (46. min). Załamanych graczy z Kanady i ich kibiców ostatecznie pogrążył gwiazdor zespołu Hurricanes Eric Staal w 55. min.

Po morderczym boju z Montrealem w weekendowych derbach Kanady i zwycięstwie po dogrywce, tym razem Toronto zupełnie nie istniało na lodzie, sprawiając tym samym ogromny zawód swoim fanom.