NHL: Kolejne trafienie Wojtka Wolskiego

Dzięki bramce zdobytej przez Wojtka Wolskiego Colorado Avalanche pokonało na własnej tafli obrońców Pucharu Stanleya - Anaheim Ducks 1:0.

Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Wojtek Wolski (15. gol w rozgrywkach). Tym razem było to o tyle cenne trafienie, że okazało się jedynym w całym meczu. Tym samym „Lawiny” pokonały 1:0 zespół Anaheim Ducks. Dla Colorado było to 36. zwycięstwo w rozgrywkach, które jednocześnie mocno przybliżyło ich do awansu do rozgrywek posezonowych. „Kaczory” broniące w tym roku Pucharu Stanleya zanotowały 32. porażkę w bieżących rozgrywkach, jednak o awans do play off nie muszą się martwić. Ich dotychczasowy dorobek pozwala im spokojnie myśleć o tej fazie rozgrywek. Celem tej ekipy obecnie jest zwycięstwo w Dywizji Pacyfiku.

Spotkanie było bardzo zacięte. Kibice w Pepsi Center (ponad 18 tysięcy fanów hokeja) przeżyli wiele emocji. Ku ich uciesze zwycięzcy z tej batalii wyszli ich ulubieńcy. Jedyne trafienie w spotkaniu padło w 33. minucie kiedy to skutecznie kontrę gospodarzy w wykonaniu Andre Brunette i Paula Stastn’ego wykończył Wojtek Wolski. Stojący w bramce przyjezdnych Jonas Hiller był bez szans.

Duże brawa za to spotkanie zebrał także goalkeeper miejscowej ekipy Jose Theodore. Obronił on w tym spotkaniu 27 strzałów gości i ani razu nie dał się pokonać graczom Anaheim. Wyróżniającym się graczem meczu był kapitan Colorado Joe Sakic. Napastnik Avalanche oddał 6 strzałów na bramkę „Kaczorów”.
Na tafli pojawił się także Peter Forsberg. Szwed powrócił do zespołu z Denver po kilku latach. W Colorado świętował swoje największe sukcesy w karierze.

Wojtek Wolski spędził na lodzie ponad 13 minut, oddał dwa strzały i co najważniejsze zdobył gola.