NHL: Kolejne trafienie Wojtka Wolskiego!

Logo Colorado Avalanche
Logo Colorado Avalanche 1
Bramka Wojtka Wolskiego dała zwycięstwo w dogrywce Colorado nad Ottawą. Steven Stamkos z Tampa Bay zdobył swojego pierwszego hat tricka w NHL. Do zwycięskiej passy powrócili Boston Bruins.

Po porażkach z San Jose i New Jersey, a więc największymi rywalami w lidze, gracze Boston Bruins nareszcie odnieśli wygraną. We wtorkowy wieczór w dobrym stylu pokonali na wyjeździe „Huragany” z Caroliny. Decydująca okazała się trzecia tercja tego spotkania.

Jeśli ktokolwiek liczył, że w meczu w Raleigh „Niedźwiadki” także poniosą klęskę, to mocno się przeliczył. Wprawdzie po pierwszych dwóch tercjach było tylko 2:1, ale w ostatniej odsłonie Bruins nie dali szans rywalom. Aż trzy z ich 13 strzałów w tej tercji lądowały w bramce Cama Warda, a że sami nie pozwolili rywalom na zdobycie żadnej bramki, to ostatecznie odnieśli efektowne zwycięstwo 5:1.

W barwach przyjezdnych bramkę i asystę zaliczył Patrice Bergeron, zaś David Krejci zdobył 20 gola, oraz dołożył 39. asystę. Honorowe trafienie dla Canes było dziełem autorstwa Matta Cullena, który w 11. minucie wyprowadził miejscowych na prowadzenie kończąc akcję Raya Whitneya i Dennisa Sidenberga.

Kolejna bramka Wolskiego

Bramka zdobyta w drugiej minucie dogrywki przez Wojtka Wolskiego pozwoliła drużynie Colorado Avalanche na odniesienie zwycięstwa 3:2 we własnej hali nad Ottawa Sentors. Dla „Senatorów” była to pierwsza porażka po serii pięciu kolejnych wygranych.

Mecz rozpoczęli znakomicie Sens, bowiem już w 17. sekundzie Andy Raycrofta pokonał Ryan Shannon. Wszystkie tercje w tym spotkaniu kończyły się remisowo i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej gospodarze oddali tylko dwa strzały, ale jeden z nich okazał się zwycięski. W drugiej minucie dodatkowego czasu gry Marek Svatos wyprowadził dwójkową kontrę wraz z Wojtkiem Wolskim i ten zdobył swoją 12 bramkę w tegorocznych rozgrywkach, zapewniając tym samym wygraną ekipie Avs.

Hat trick Stamkosa

Numer jeden w przedsezonowym drafcie Steven Stamkos zaliczył swojego pierwszego hat tricka w NHL. Do strzelenia trzech bramek młody zawodnik Tampa Bay potrzebował oddania raptem 3 strzałów, co oznacza, że każde jego uderzenie znajdowało drogę do bramki Cristobala Hueta. Jednak wyczyn Stevena Stamkos nie pomógł jego ekipie. „Błyskawice” ostatecznie przegrały na własnym lodzie 3:5 z Chicago Blackhawks.

W barwach gości błyszczał tego wieczoru Jonathan Toews. Zeszłoroczny debiutant zdobył dla zwycięzców dwa gole i dołożył jedną asystę. Dzielnie wspierał go najlepszy rookie poprzedniego sezonu Patrick Kane. Amerykanin zdobył bramkę i dwukrotnie otwierał swoim partnerom drogę do zdobycia gola.

Chicago zdominowało zdecydowanie wydarzenia na lodzie, o czym świadczy bilans strzałów, który wyniósł 49 – 23 na ich korzyść. Sędziowie, aż 17 razy odsyłali graczy obu ekip na ławkę kar, z czego po dwa razy za bójki, które miały miejsce w drugiej tercji.

Wygrana Sharks

Na zwycięską ścieżkę powrócili minionej nocy gracze San Jose Sharks. We własnej hali – HP Pavilion Center, pokonali 4:2 Edmonton Oilers. Kibice gospodarzy szczególnie oklaskiwali Patricka Marleau. Najlepszy strzelec Sharks zdobył w potyczce z „Nafciarzami” kolejne dwie bramki i w swoim dorobku ma już ich 32.

Decydująca dla losów spotkania okazała się druga odsłona. Po pierwszej zakończonej zwycięstwem 2:1 gości, miejscowi wzięli się ostro do roboty i osiągnęli bilans strzałów: 17 – 7. Co więcej udało im się także zdobyć 3 gole, dzięki czemu osiągnęli przewagę 4:2 i właśnie taki rezultat utrzymali do końca meczu.

Spotkanie było bardzo ostre i obfitowało w nieprzepisowe zagrania. W całym spotkaniu nałożono 23 kary z czego 18 w samej drugiej tercji! W niej to właśnie kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli dwa bokserskie pojedynki.

San Jose nadal lideruje w Konferencji Zachodniej, zaś Edmonton walczy o awans do najlepszej ósemki tejże Konferencji.