NHL: Kolejne trafienie Wojtka Wolskiego!

Paweł Kaleski
Logo Colorado
Logo Colorado 1
Wojtek Wolski zdobył 13. bramkę w sezonie, a jego Colorado Avalanche sensacyjnie pokonało na wyjeździe Washington Capitals, aż 1:4. Wygrane Caroliny i Detroit.

Dużą niespodziankę sprawili w piątkowej kolejce spotkań hokejowej ligi NHL gracze Colorado Avalanche. Pokonali na wyjeździe 4:1 czołową drużynę ligi jaką jest Washington Capitals. Swoją trzynastą bramkę zdobył Wojtek Wolski.

Po dwóch wyrównanych tercjach, kiedy to goście prowadzili 2:1, w trzeciej nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie. Wprawdzie, to gospodarze narzucili swój styl gry i zdominowali zdecydowanie graczy Colorado osiągając bilans strzałów 13-5, to jednak goście nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

W 44. minucie na 3:1 podwyższył Tyler Arnason po podaniu Marka Svatosa, zaś na siedem minut przed końcem wynik ustalił Wojtek Wolski kończąc akcję Bretta Clarka i Ryana Smyth’a. Jedyne trafienie Capitals było dziełem Nicklasa Backstroma. Żadnego punktu tym razem nie zdobył gwiazdor „Stołecznych” Aleksander Owieczkin.

Mocne uderzenie „Huraganów”

Carolina Hurricanes nie dali szans we własnej hali drużynie Tampa Bay wygrywając 4:1. Decydujące okazały się dwa gole z trzeciej tercji zdobyte w przewadze. Autorem obu był Joe Corvo. Jedną bramkę strzelił Jussi Jokinen, który w poprzednim tygodniu był zawodnikiem…Tampa Bay.

Wynik do końca nie odzwierciedla przebiegu spotkania, a raczej przewagi zespołu Hurricanes. Gospodarze osiągnęli w całym meczu bilans strzałów 41-13, i ani przez chwilę ich sukces nie był zagrożony. Dość powiedzieć, że pierwszej tercji zakończonej zwycięstwem Caroliny po golu Erica Staala (27. gol napastnika Canes w tym sezonie), zespół „Błyskawic” oddał zaledwie jeden celny strzał!

Jedyną bramkę dla Lightning zdobył w 22. minucie Vaclav Prospal, kończąc akcję Jeffa Halperna.

Kolejna wygrana Detroit

Tempa nie zwalniają gracze „Czerwonych Skrzydeł” z Detroit. Tym razem nie dali szans swoim rywalom z Anaheim wygrywając u siebie 5:2. W barwach gospodarzy kolejne znakomite spotkanie zagrał Henrik Zetterberg. Tym razem Szwed zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Na swoim koncie ma już 54 punkty.

Ducks wprawdzie rozpoczęli znakomicie spotkanie, bowiem już w 52. sekundzie objęli prowadzenie po strzale Ryana Getzlafa, ale później nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych gospodarzy. Jeszcze w pierwszej tercji gole dla Red Wings zdobyli Dan Cleary i Paweł Dacjuk.

Dla Anaheim dwie asysty zaliczył fiński weteran Teemu Selanne. Ma już ich na koncie 19 w bieżącej kampanii.