NHL: "Lawiny" za burtą

Zespół Colorado Avalanche pożegnał się z tegorocznymi play off w kiepskim stylu. Przed własną publicznością ekipa z Denver uległa Detroit 2:8 i całą serię przegrała 0-4.

Hokeiście Detroit Red Wings jako pierwsza ekipa awansowała do III rundy play off (finał konferencji). Stało się to możliwe po odniesieniu czwartego zwycięstwa nad zespołem „Lawin” z Denver. Tym razem „Czerwone Skrzydła” nie dały żadnych szans swoim rywalom
gromiąc ich 8:2.

Ponad 18 tysięcy kibiców zespołu Avalanche przybyło w czwartkowy wieczór do Pepsi Center licząc na to, że ich ulubieńcy po trzech kolejnych porażkach z Detroit - mając nóż na gardle - wreszcie odniosą pierwsze zwycięstwo. Spotkał ich jednak srogi zawód, bowiem w całej serii ekipa Colorado nie zanotowała wyższej klęski.

Już pierwsza tercja pokazała, że goście mają jasny cel do zrealizowania w tym meczu. Red Wings wygrali tą część gry 3:1 i mocno przybliżyli się tym samym do ostatecznego tryumfu. Na drugą tercję do bramki gospodarzy zamiast Jose Theodore’a wjechał Peter Budaj, ale nie było to najbardziej szczęśliwe rozwiązanie. Bramkarz Avalanche kapitulował po dwóch uderzeniach Henrika Zetterberg i dwóch Johana Franzena (trzy gole w całym meczu). Wynik 1:7 po dwóch tercjach był wielce wymowny.

Ostatnie starcie to już chęć przetrwania do końcowej syreny z obu stron. Oba zespoły zdobyły po jednym golu, co ostatecznie oznaczało wynik 2:8 dla przyjezdnych i ich awans do finału konferencji w którym zmierzą się ze zwycięzcą pary Dallas Stars – San Jose Sharks (Stars prowadzą 3-1 w serii).

Na słowa uznania zasługują po tym meczu gracze Red Wings, którzy mieli największy wpływ na końcowy rezultat tego spotkania. Wyróżnił się między innymi Johan Franzen zdobywca hat tricka. Henrik Zetterberg zaliczył dwa gole i dwie asysty. Mikael Samuelsson dwa razy trafiał do siatki, trzy asysty zaliczył Paweł Datsyuk.

Wojtek Wolski, w tym spotkaniu nie wystąpił (uraz tułowia). Rozgrywki play off zakończył zatem z dorobkiem 7 rozegranych spotkań, dwóch goli, trzech asyst, w klasyfikacji +/- zgromadził -1 pkt, oddał 12 strzałów i miał 16,7 proc. skuteczności.