NHL: Matt Cullen bohaterem "Huraganów"

Logo Carolina Hurricanes
Pierwszego w swojej długiej karierze na zawodowych taflach NHL hat tricka zaliczył napastnik Caroliny Matt Cullen. Jego znakomita gra pomogła "Huraganom" pokonać u siebie Colorado. Jedną z bramek dla gości strzelił Wojtek Wolski.

Pierwszy w karierze hat trick środkowego Carolina Hurricanes Matta Cullena znacznie pomógł ekipie Canes pokonać u siebie Colorado Avalanche 5:2. Jedną z bramek dla pokonanych zdobył Wojtek Wolski i ma już ich na koncie 14.

Spotkanie w RBC Center Ralghei znakomicie rozpoczęli goście. Już w pierwszej minucie znakomitą indywidualną akcją popisał się Wojtek Wolski i strzałem z ostrego kąta w długi róg pokonał Cama Warda. Jednak kilka chwil później gospodarze zdołali wyrównać. Swoje pierwsze trafienie w tym meczu zaliczył Matt Cullen. Środkowy „Huraganów” wykończył akcję Joni Pitkanena i Chada Larose’a.

Carolina zdecydowanie dominowała w tym spotkaniu, o czym świadczy bilans strzałów za cały mecz, który wyniósł 39 – 19 dla miejscowych. Przyjezdni starali się nadrabiać ambicją i nieustępliwością w grze. Zaowocowało to 15 karami w całym spotkaniu, z czego 10 przypadło graczom „Lawiny”. Swoje dwie minuty na ławce kar odsiedział także Wojtek Wolski za podcięcie rywala w 37. minucie spotkania.

Druga tercja padła łupem Hurricanes w stosunku 2:1, co stało się możliwe dzięki trafieniom: Matta Cullena i Joni Pitkanena. Bramkę dla Colorado zdobył w 23. minucie Darcy Tucker.

Trzecia tercja przyniosła kolejne dwie bramki dla gospodarzy z czego jedna (strzał do pustej bramki w ostatniej minucie meczu), była autorstwa Matta Cullena, co pozwoliło skompletować mu hat tricka. Był to jego pierwszy taki przypadek w całej karierze. Aby osiągnąć taki wynik w jednym meczu środkowy „Huraganów” musiał rozegrać w NHL 786 spotkań.