NHL: Mocni "Strażnicy", odrodzenie Canucks

W niedzielę na taflach NHL rozegrano tylko dwa spotkania. W obu spotkaniach lepsi okazali się gospodarze. Rangersi pokonali Anaheim, zaś wracająca do formy drużyna z Vancouver po rzutach karnych wygrała z Dallas.

Spotkanie nowojorskich „Strażników”, z „Kaczorami” z Anaheim miało niecodzienny przebieg. Pierwsze dwie tercje nie przyniosły żadnych bramek, zaś rozstrzygnięcie padło w ostatniej części gry. Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszych dwudziestu minutach tego spotkania ekipa z Anaheim zdołała oddać raptem jeden strzał na bramkę strzeżoną przez
Stephena Valliquete’a.

Z całą pewnością nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Anaheim. W całym spotkaniu zdołali oni oddać raptem 18 strzałów przy, aż 38 próbach gospodarzy. Ostatnia część gry to popis skuteczności Rangersów. Najpierw w 43. minucie popisowo rozegrali oni grę w przewadze i sprytnym strzałem ze skrzydła Ales Kotalik zdobył pierwszą bramkę. Dziesięć minut później kolejna gra w przewadze miejscowych dała im bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artem Anisimow, wykorzystując znakomite podanie zza bramki od Vaclava Prospala.

Wynik spotkania na 3:0, dla gospodarzy ustalił chwilę później Dan Girardi posyłając krążek do pustej bramki „Kaczorów”.

Odrodzenie Canucks

Wyraźnie do formy po katastrofalnym początku rozgrywek wróciła ekipa Vancouver Canucks. Minionej nocy po pasjonującym boju pokonali oni 4:3 na własnym lodzie Dallas Stars. Rozstrzygnięcie padło w rzutach karnych. Mimo, że to goście oddali w całym meczu więcej strzałów (35-25), to jednak dzięki dobrej postawie Roberta Luongo w bramce miejscowych, to ci ostatni zgarnęli komplet punktów.

Gola i asystę dla Stars zaliczyli Mike Ribeiro i Brad Richards. Dwie asysty w szeregach Canucks odnotował Mikael Samuelsson.