NHL: New Jersey ponownie na szczycie

Dzięki zwycięstwu po dogrywce nad Tampa Bay 2:1, ekipa Devils ponownie najlepsza w Konferencji Wschodniej. Kolejne trafienie Zacha Parise.

Hokeiści New Jersey Devils wrócili na czoło Konferencji Wschodniej. Taka sytuacja stała się możliwa dzięki pokonaniu na własnej tafli ekipy Tampa Bay Lightning 2:1. Jednak zwycięstwo nie przeszło łatwo. „Błyskawice” stawiły mocny opór gospodarzom i o końcowym sukcesie „Diabłów” zadecydowała dopiero dogrywka.

Devils w całym spotkaniu oddali zdecydowanie więcej strzałów (bilans 33 – 22). Defensywa gości potrafiła przez znaczną część spotkania naprawdę dobrze się bronić. Szczególnie zasłużył się tu bramkarz przyjezdnych Karri Ramo. W kilku sytuacjach spisał się naprawdę wspaniale.

Spotkanie było bardzo zacięte i obie drużyny za wszelką cenę starały się rozstrzygnąć je na swoją stronę, często nie przebierając w środkach. Sędziowie nałożyli na oba teamy 13 wykluczeń za przekroczenie przepisów. Nie obeszło się także bez bójek na lodzie.

Pierwsza tercja padła łupem gospodarzy. Kontratak Devils w wykonaniu Patrika Eliasa i Briana Gionty zakończył celnym strzałem Zach Parise (28 trafienie w sezonie). Druga odsłona dała wyrównanie ekipie Lightning. Martina Brodeura pokonał Michel Ouellet. Decydująca o losach spotkania akcja miała miejsce na minutę przed końcem dogrywki, kiedy Patrik Elias płaskim strzałem zaskoczył bramkarza gości.

New Jersey tym samym odniosło 39 wiktorię w sezonie. Kibice „Diabłów” po fatalnym początku sezonu mogą teraz spokojnie myśleć o walce ich ulubieńców o Puchar Stanley’a. Tampa Bay obecny sezon może spisać już na starty. Z dorobkiem 60 „oczek” „Błyskawice” są najsłabsze na Wschodzie.