NHL: Niespodziewany sukces Senators

Logo Ottawa Senators
Logo Ottawa Senators 1
Swoją trzecią, kolejną, wiktorię zanotowała drużyna Ottawa Senators. Tym razem Sens dosyć niespodziewanie pokonali na wyjeździe Philadelphia Flyers. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Dan Heatley.

Zespół Ottawa Senators odniósł zaskakujące wyjazdowe zwycięstwo w czwartkowej serii spotkań hokejowej ligi NHL. Senators niespodziewanie wygrali 5:2 z Philadelphia Flyers. „Lotnicy” to czołowa drużyna Atlantic Division, zaś „Senatorzy” borykają się z ogromnym kryzysem i zamykają tabelę Northeast Division. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Dany Heatley. Gospodarzom nie pomógł doskonały bilans strzałów, który wyniósł 36 – 23. Nie potrafili przełożyć tego na skuteczność.

Aby utrzymać się w walce o pierwsze miejsce w Atlantic Division „Lotnicy” z Filadelfii muszą wygrywać jak najwięcej spotkań. Z taką właśnie nadzieją na zwycięstwo swoich ulubieńców przybyło do hali Wachovia Center blisko 20 tysięcy fanów hokeja. Okazja była znakomita, bowiem rywalem miejscowych byli gracze słabo spisującej się w tym sezonie Ottawy. Jednak faworyci sprawili ogromny zawód.

Już pierwsza tercja pokazała, że nie będzie to łatwa przeprawa dla gospodarzy. Przez całą odsłonę nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do wyjścia na prowadzenie, i jakby tego było mało w 19. minucie sami stracili gola. Po podaniu Daniela Alfredssona, krążek do bramki strzeżonej przez Antero Niittymakiego posłał Dany Heatley. Kiedy w drugiej tercji przewaga gospodarzy wzrosła jeszcze bardziej, a na tablicy wyników pojawiły się dwie kolejne bramki dla przyjezdnych jasnym stało się, że tego wieczoru w Pensylwanii dojdzie do sporej niespodzianki. Kolejne bramki dla Ottawy zdobywali: Jason Spezza (29 minuta) i Nick Foligno (40. min).

Na początku trzeciego starcia nadzieję gospodarzom przywrócił Darroll Powe. W 49. minucie po zagraniu Scottie Upshall’a pokonał Briana Elliott’a. Jednak sytuacja szybko się odwróciła. Chwilę później swoją 24. bramkę w sezonie, a drugą w tym pojedynku strzelił Dany Heatley i zrobiło się 4:1 dla gości. Asysty zaliczyli przy tym trafieniu Jason Spezza i Antoine Vermette. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką. Podanie Mike’a Knuble'a skutecznie wykorzystał Mike Richards. Wynik meczu ustalił ostatecznie na pięć minut przed końcem spotkania Antoine Vermette.

Nowy coach Ottawy – Cory Clouston - chwalił po spotkaniu bramkarza swojej ekipy i uznał go najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w tym spotkaniu. W podobnym tonie o swoim vis a vis wypowiadał się Antero Niittymaki, który także przyznał, że nie był to jego najbardziej udany wieczór. Trener Senators chwalił także postawę swoich podopiecznych w grze obronnej, tak w tym jak i kilku ostatnich meczach. Dla Ottawy było to trzecie kolejne zwycięstwo.