NHL: Pittsburgh już w II rundzie

Ekipa Pittsburgh Penguins jako pierwsza w tegorocznym play off awansowała do II rundy. Stało się to dzięki zwycięstwu 1:3 nad Ottawa Senators minionej nocy. W całej serii "Pingwiny" okazały się lepsze 4:0.

Po raz czwarty z rzędu gracze Pittsburgh Penguins pokonali zespół Ottawa Senators. Tym razem zwycięstwo oznaczało jednocześnie awans do drugiej rundy play off. Gości do wygranej 1:3 poprowadzili liderzy zespołu, czyli Sidney Crosby (gol i asysta), oraz Jewgienij Małkin (bramka). Dobre noty zebrał także goalkeeper przyjezdnych Marc Andre Fleury, który obronił 21 z 22 strzałów oddanych na jego bramkę przez „Senatorów”

Blisko 20 tysięcy kibiców zgromadzonych w Scotiabank Place, liczyło na to, iż ich ulubieńcy wygrają, a tym samym przedłużą swoją przygodę z tegorocznymi play off. Jednak już pierwsza tercja pokazała, że „Pingwiny” będą chciały zakończyć tą rywalizację właśnie w środowy wieczór. Goście osiągnęli przygniatającą przewagę w liczbie oddanych strzałów (14 – 5), ale nie byli w stanie pokonać stojącego w bramce Ottawy Martina Gerbera.

Co nie udało się w pierwszej części gry stało się faktem w kolejnej odsłonie. Już w 22 minucie spotkania Jewgienij Małkin posłał krążek do siatki miejscowych, wykorzystując grę w liczebnej przewadze swojej ekipy. Mimo, że przyjezdni nie zwalniali tempa (strzały 16 – 8 dla Pittsburgha), to miejscowi zdołali wyrównać. W 30. minucie podanie Wade’a Redden wykorzystał Corey Stillman i po jego strzale za bramką gości zapaliła się czerwona lampka. Nadzieje kanadyjskich
kibiców odżyły.

Jednak nie na długo. Kilka chwil później „Pingwiny” ponownie wyszły na prowadzenie. Kontrę Penguins wykończył golem przedniej urody Jarkko Ruutu. Fin uderzył krążek z backhandu będąc jednocześnie plecami do bramki rywali.

W ostatniej odsłonie miejscowi osiągnęli przewagę w strzałach (bilans 9 – 4 dla Senators), ale nie byli w stanie sforsować defensywy gości. Kiedy w końcówce wycofali bramkarza, aby wprowadzić dodatkowego napastnika, przyjezdni przechwycili krążek i Sidney Crosby posłał „gumę” ze środka tafli wprost do pustej bramki gospodarzy. 3:1 dla Pittsburgha i to właśnie ta ekipa zagra w II rundzie play off.

Opuszczając halę w Ottawie tamtejsi fani hokeja zastanawiali się jak doszło do sytuacji, w której ich ulubieńcy jeszcze w poprzednim kwartale rządzili nie podzielnie w Konferencji Wschodniej, a teraz kończą definitywnie sezon 2007 – 2008 po raptem czterech meczach fazy posezonowej.