NHL: "Płomienie" coraz bardziej rozgrzane

Ewidentną zwyżkę formy notują hokeiści Calgary Flames. We wczorajszym spotkaniu nie dali szans gościom z St. Louis wygrywając u siebie 7:3. Po tym sukcesie są już na trzecim miejscu w całej Konferencji Zachodniej.

Znakomicie przed własna publicznością minionej nocy zaprezentowali się gracze Calgary Flames. W obecności ponad 19 tysięcy fanów hokeja w Pengrowth Saddledome nie dali najmniejszych szans ekipie St. Louis Blues wygrywając 7:3. W barwach gospodarzy dwa gole i asystę zaliczył Alex Tanguay. Gola i dwie asysty zapisał na swoim koncie Jarome Iginla. W barwach gości ponownie w tym sezonie błysnął Brad Boyes. W meczu tym zdobył dwie bramki i ma już na koncie 36 trafień.

Bilans strzałów w całym spotkaniu był korzystniejszy dla gości (32 – 30 dla St. Louis), ale nie potrafili oni tego przełożyć na skuteczną grę. Do tego nienajlepiej spisywali się w defensywie, co znacznie ułatwiło zadanie ekipie „Płomieni”. Już pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 3:1, co zwiastowało, że Flames są na dobrej drodze do zwycięstwa. Odrobinę nadziei w serca graczy przyjezdnej drużyny wlała druga tercja, bowiem dzięki trafieniu Brada Boyesa zmniejszyli dystans do Calgary na 3:2. Jednak i tej tercji nie potrafili ostatecznie wygrać. Matthew Lombardi w 30. minucie ponownie wyprowadził miejscowych na dwubramkowe prowadzenie.

Ostatnia część gry należała zdecydowanie do gospodarzy. Oddali oni 13 strzałów przy 8 próbach gości, a co najważniejsze zdobyli kolejne trzy bramki tracąc tylko jedną. Tym samym Flames pokazali, że przed zbliżającymi się play off ich forma znacznie wzrosła i będą groźni dla wszystkich.

Calgary Flames po tym spotkaniu prowadzą w Northwest Division z 82 punktami (trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej), zaś drużyna St. Louis Blues ma w dorobku 68 „oczek” i zamyka tabelę Dywizji Centralnej.