NHL: Porażka Colorado i asysta Wojtka Wolskiego

Paweł Kaleski
W kratkę gra w tym sezonie ekipa Colorado Avalanche. W ostatniej kolejce "Lawiny" przegrały u siebie z Columbus 2:4. Szóstą asystę w bieżących rozgrywkach zaliczył pochodzący z Polski Wojtek Wolski.

Minionej nocy czasu polskiego w amerykańsko-kanadyjskiej lidze hokeja na lodzie rozegrano kolejną serię spotkań. Padło w nich wiele bramek i miało miejsce kilka ciekawych rozstrzygnięć. Chociażby zwycięstwa Tampa Bay z Buffalo, czy też porażka Edmonton Oilers w Nashville.

Stępione Szable

Po kilku przedsezonowych wzmocnieniach z najwyższej półki zespół „Błyskawic” z Tampa Bay postrzegany był jako ekipa, która może walczyć o najwyższe laury w tegorocznych rozgrywkach. Niestety dla fanów zespołu z Florydy pierwsze spotkania nowego sezonu są swoistym deja vu z poprzednich rozgrywek. W 9 grach Lightning odnieśli trzy zwycięstwa. Ostatnie z nich właśnie w czwartkowy wieczór pokonując dość niespodziewanie w wyjazdowym spotkaniu „Szable” z Buffalo 2:5.

Już po pierwszej tercji Tampa prowadziła 3:1 z Sabres i wiadomo było, że w tym meczu będą mocni. W drugiej odsłonie potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu i po 40 minutach gry wygrywali już 5:2. W ostatniej tercji bramki już nie padły. O przewadze gości w tym pojedynku świadczy także bilans strzałów, który był wyraźnie lepszy dla nich i wyniósł 40-31. Dla Tampa Bay dwa gole zaliczył Steven Stamkos, zaś w barwach gospodarzy swoją 9
bramkę w sezonie zdobył austriacki snajper Thomas Vanek.

Przykra wpadka „Nafciarzy”

Dobrze radzący sobie w pierwszych dniach rozgrywek hokeiści Edmonton Oilers doznali dosyć zaskakującej porażki w Nashville z tamtejszymi Predators. Grający w swojej hali gracze Nashville skutecznie i pewnie wypunktowali gości z Kanady, dzięki czemu odnieśli swoje piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Dla przyjezdnych była to z kolei porażka nr….pięć.

W barwach Predators na pochwały zasłużyli Pekka Rinne, który obronił 27 z 28 strzałów oddanych na jego bramkę, oraz Ryan Suter, który asystował przy dwóch trafieniach swoich partnerów. Honorowe trafienie dla Oilers było dziełem Sheldona Souray’a. Wykończył on akcję Shawna Horcoffa i Alesa Hemski’ego (było to trafienie w przewadze).

Ponadto w całym spotkaniu sędziowie siedem razy odsyłali graczy obu ekip na ławkę kar za nieprzepisową grę.

Asysta i porażka Wojtka Wolskiego

Zespół Colorado Avalanche uległ we własnej hali (Pepsi Center) drużynie Columbus Blue Jackets 2:4. Grający w barwach miejscowej drużyny Wojtek Wolski spędził na lodzie ponad 17 minut i, w tym czasie oddał jeden strzał na bramkę rywali i zaliczył asystę przy golu Tylera Arnasona.

Decydująca dla losów tego spotkania okazała się druga tercja, którą goście wygrali 3:1 i tej dwu bramkowej przewagi nie dali sobie już wyrwać do końca spotkania. Zespół Avalanche robił co mógł w ataku, aby powetować sobie straty poniesione w obronie (bilans strzałów w całym meczu wyniósł 32-17 dla Colorado), ale tego wieczoru naprawdę dobrze dysponowany był stojący w bramce Blue Jackets Fredrik Norrena, który wychwycił 30 uderzeń graczy z Denver.

Było to dopiero 4 zwycięstwo ekipy Columbus w tych rozgrywkach i z dorobkiem 8 punktów zamykają oni tabelę Dywizji Centralnej. Hokeiści Colorado są czwarci w Northwest Division z 10 punktami.