NHL: Strzelecki festiwal w Colorado

Hokeiści San Jose Sharks nie będą mile wspominali niedzielnego wieczoru.

W jedynym niedzielnym meczu hokejowej ligi NHL występująca w roli gospodarzy drużyna Colorado rozgromiła 6:2 zespół San Jose Sharks.Blisko 16 tys. widzów zgromadzonych w Pepsi Center było zachwyconych postawą swojej ekipy. Festiwal strzelecki rozpoczął sie już w pierwszej tercji kiedy to wynik otworzył Joe Sakic (16min). Już dwie minuty później gola w przewadze strzelił dla gospodarzy, Czech Milan Hejduk. Druga tercja została wygrana przez gości. Trafieniem popisał się Ryan Clowe. Jednak w trzeciej tercji "Rekiny" padły ofiarą prawdziwej lawiny. Między 1, a 9 minutą tej części gry padły, aż 4 gole dla Colorado. Już w 51 sekundzie Paul Stastny zdobył kolejną bramkę. Trzy kolejne trafienia były dziełem Milana Hejduka, Marka Svatosa i Ryana Smytha. Na dwie minuty przed końcem spotkania drugą bramkę dla gości strzelił Ryan Clowe. Tym razem Wojtek Wolski z Avalanche nie zdobył żadnego punktu.

Colorado - San Jose 6:2
Col: M.Hejdyk 2,J.Sakic, M.Svatos, R.Smythe, P.Stastny
SJS: R.Clowe 2

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?