NHL: Sukces Anaheim Ducks. "Diabły" poskromione

New Jersey Devils
New Jersey Devils Logo
Ważny sukces na własnej tafli, w niedzielny wieczór, odnieśli hokeiści Anaheim Ducks. „Kaczorom” nie sprostała ekipa New Jersey Devils.

„Diabły” stawiły jednak zacięty opór i do ostatnich sekund spotkania dzielnie walczyły o chociażby jeden punkt.

Kibice w Honda Center już w pierwszej tercji meczu cieszyli się z prowadzenia swoich ulubieńców. Jednak nim do tego doszło, to w 13. minucie Bobby Holik zdobył bramkę dla New Jersey. Chwilę później na tablicy wyników był już remis. Bramkarza Devils pokonał Bobby Ryan. Nie był to koniec w wykonaniu miejscowych graczy. Na 9 sekund przed końcem tej części gry Anaheim wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Samuela Pahlssona.

W drugiej odsłonie Ducks oddali, aż 14 strzałów na bramkę strzeżoną przez Scotta Clemmensena, ale golkeeper „Diabłów” nie pomylił się ani razu. Za to goście zdołali wyrównać stan meczu. W 37. minucie gola w przewadze zdobył David Clarkson.

Trzecia tercja przyniosła dwie kolejne bramki dla miejscowej ekipy. Obie były autorstwa Chrisa Kunitz’a. Kanadyjskiemu środkowemu Ducks w obu przypadkach asystował Corey Perry.

New Jersey rzuciło się do szaleńczych ataków, aby odrobić straty. W końcowych sekundach meczu zdecydowali się nawet wycofać swojego bramkarza. Manewr ten zakończył się połowicznym sukcesem. Na 31 sekund przed syreną kończącą mecz zapaliła się czerwona lampka za bramką Jeana Sebastiena Giguere’a. Do siatki trafił Zach Parsie, po akcji Briana Gionty i Jamiego Langenbrunnera. Było to 24. trafienie snajpera „Diabłów”.

Więcej bramek w tym meczu nie padło i ostatecznie Anaheim pokonało New Jersey w stosunku 4:3.

NJD: B. Holik, D. Clarkson, Z. Parise

Na poniedziałek zaplanowano w NHL tylko dwa spotkania. W pierwszym z nich, o 3 nad ranem czasu polskiego, Dallas Stars podejmować będą obrońców Pucharu Stanley’a Detroit Red Wings, zaś w drugiej poniedziałkowej konfrontacji zmierzą się „Królowie” z Los Angeles z „Błyskawicami” z Tampa Bay.